Росія не зможе повернутись до довоєнних запасів ракет – ГУР

Поділитися
Однак виробництво ракет в Росії продовжується.

Хоча виробництво ракет в Росії продовжується, вони і близько не можуть повернутись до рівня тих запасів, які в них були станом на 23 лютого 2022 року. Водночас, оскільки впродовж кількох останніх місяців саме ракетних ударів було відносно небагато - це означає, що вони можуть накопичувати їх для нанесення наступних масованих ударів, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Міноборони Андрій Юсов в інтерв’ю «РБК-Україна».

За його словами, використання росіянами понад сотні ракет під час ударів по Україні впродовж останнього року не дало свого результату, але  виснажило запаси РФ.

«Ну, скажімо, було б дивно, якби вони таке повторили цього року. Але будь-який ракетний удар - чи це 20, 30 ракет чи 100 - це серйозний виклик і загроза для інфраструктури та Сил оборони України. І, безумовно, на ці виклики треба зважати», - зазначив Юсов.

Що ж стосується виробництва дронів-камікадзе, то крупновузлова зборка з іноземних деталей і певна кількість власного виробництва в РФ продовжується, але вона невелика.

«Тобто поставлені плани і отриманий результат відрізняються. Декілька десятків аналогів "шахедів" на місяць держава-агресор може виробляти станом на зараз самостійно. … Але, знову ж, на повноцінні потужності вони ще не вийшли», - зазначив представник ГУР.

При цьому росіяни намагаються розконцентровувати виробництво зброї, розуміючи, що Україна збирає всю необхідну інформацію про військове виробництво, зокрема ракетної зброї.

«Оскільки таке виробництво є високотехнологічним і складним, то будь-яке пошкодження на ньому чи аварійна ситуація є дуже проблематичне у сенсі відновлення. Тому розконцентрація, зміна окремих об'єктів виробництва, зміна логістики - це звичайна практика в росіян. Вони намагаються в тому числі розширювати виробничу базу, принаймні фізично, для того, щоб ускладнювати і збір інформації про виробництво ракетних озброєнь, і в принципі роботу з можливої нейтралізації цих об'єктів», - розповів Юсов.

При цьому він підтвердив, що РФ наростила виробництво зброї, порівняно з довоєнним періодом, оскільки до 24 лютого 2022 року воно було відносно невелике. Однак це не дозволяє їм відновити втрачений арсенал.

Впродовж жовтня російські нападники жодного разу не задіяли для обстрілу України ракети Х-101 та Х-555, якими атакували Україну на початку зими, і восени та взимку минулого року, і навіть влітку. Причиною може бути лише два варіанти: або боєголовки закінчилися, або їх накопичують для масованих ударів.

Як працює російський "паралельний імпорт", завдяки якому рф досі купує обладнання для виробництва зброї, пояснював у своїй статті «Як РФ обходить санкції для виробництва високотехнологічної зброї» Олександр Лємєнов, принагідно закликаючи світ до закриття санкційних шпарин, через які пролазять цілі промислові верстати.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі