РЛС "Каста": що відомо про РЛС росіян, яку знищило ГУР

Поділитися
РЛС Фото з відкритих джерел
Черговий "аналоговнет" ворога.

Сьогодні вранці фахівці ГУР повідомили про знищення російської радіолокаційної станції "Каста", яка відповідає за відстеження повітряних цілей та передачу координат системам ППО.

Це мобільна твердотільна автоматизована трикоординатна РЛС, призначена для контролю повітряного простору, визначення дальності, азимуту, висоти польоту та трасових характеристик, а також визначення державної приналежності повітряних об'єктів (літаків, вертольотів, повітряних пілотованих апаратів та крилатих ракет), що летять на малих висотах.

Російські конструктори декларують, що ця РЛС здатна виявляти цілі, виконані із застосуванням технології "Стелс", тобто винищувачі 5-го покоління. Насправді - вона не змогла відстежити навіть дрони-камікадзе, якими і була атакована.

На сайті розробника зазначено, що "Каста-2Е2" "може бути використана в різних інформаційних системах військового та цивільного призначення: протиповітряної оборони, берегової оборони, управління повітряним рухом та контролю повітряного простору в аеродромних зонах".

РЛС складається з апаратної машини, антеної машини та електростанції, змонтованих на автомобілях КамАЗ високої прохідності. Передбачено виносне робоче місце оператора, яке встановлюється на відстані до 300 м від РЛС та забезпечує дистанційне керування всіма режимами РЛС. До речі, оператора цієї установки було знищено разом з нею, що й видно з відео, опублікованого ГУР.

Відмінною особливістю РЛС 39Н6Е є твердотільне виконання апаратури (за винятком індикатора кругового огляду робочого місця оператора).

У РЛС застосовано комплекс обчислювальних засобів, що забезпечує вирішення наступних завдань:

  • автоматичне формування координат відміток;
  • автоматичне захоплення та супровід цілей, обчислення параметрів руху, виявлення маневру;
  • виділення та автоматичний супровід наземних та малошвидкісних цілей;
  • автоматичне управління каналом визначення державної власності та прив'язка його інформації до цілей, що супроводжуються;
  • формування та видача інформації на відображення (формуляри цілей, лінії державного кордону та коридори руху повітряних засобів, тексти допомоги оператору, інформація стану та завантаження обчислювальних засобів тощо);
  • формування та видача інформації для зовнішніх споживачів.

Для збільшення рубежів виявлення цілей, що низько летять, а також більш ефективної роботи в лісистій і гірничо-пересіченій місцевості передбачена робота з комплектом антенно-щогловим (КАМ), встановленим на висотній опорі висотою до 50 м.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія втратила рекордну кількість систем радіоелектронної боротьби та радарів у січні. Йдеться як про тактичні системи, так і про стратегічні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі