Міністерство оборони України після засідання Тимчасової слідчої комісії розпочало підготовку судових позовів до ЗМІ та осіб, які "навмисно поширюють неправдиві відомості". Мова про підміну зимових курток на літні в контракті з турецькою компанією, про що йдеться в розслідуванні Юрія Ніколова та Віталія Кононученка - "Хороша і погана новина про корупцію в Міноборони".
В той же час голова ТСК Ярослав Железняк у коментарі ZN.UA спростував достовірність наданих Міноборони доказів та підтвердив, що інформація в розслідуванні є правдивою.
Як пише сайт МО, заступник міністра Денис Шарапов на засіданні Комісії "покроково роз'яснив членам антикорупційного Комітету та іншим народним депутатам, яким чином було організовано процес закупівель, та надав для вивчення передбачені українським законодавством документи".
Міноборони на офіційному сайті також повідомляє, що на засіданні Комітету було продемонстровано зразки зимової форми за контрактом постачальника, до якого виникли публічні запитання. Даного постачальника "нарівні з іншими було відібрано згідно з діючим станом на вересень 2022 року порядком та на підставі комерційних пропозицій, які відповідали ринковим цінам, і після надання зразка продукції". Поставлена продукція "була прийнята у встановленому порядку фахівцями Сил логістики ЗСУ без істотних зауважень щодо якості".
У Міністерстві додають, що одним із предметів уваги є публікація у ЗМІ (у ZN.UA) документу, який "схожий на інвойс", що надається суб'єктами господарювання у юрисдикції Турецької Республіки. Пресслужба Міністерства пише, що даний документ укладений турецькою мовою "не надходив до Міноборони і не формувався у процесі укладання та виконання зазначених контрактів відповідно до законодавства України", тому Міністерство не може коментувати його природу.
ZN.UA звернулося по коментар до голови Тимчасової слідчої комісії з розслідування економічних злочинів Ярослава Железняка, який головував під час засідання, з питанням про достовірність представлених Міноборони доказів:
— Не знаю, що Шарапов думає про пояснення на Комітеті, але запис засідання був публічним, і ні в депутатів, ні у ЗМІ, ні навіть у представників Міноборони не склалося враження, що була отримана відповідь на підняті в журналістському розслідуванні питання.
— Ви можете підтвердити, що номери на куртках, які Міноборони представили як доказ, були відмінними від цифр на документах, опублікованих в розслідуванні?
— Номери на принесених куртках не відповідали номеру з інвойсів, опублікованих в розслідуванні. Більше того, не було відповідей на питання, хто вів комунікацію з компанією, чому не перевірили інвойс, чому змінилася вага, як підписувалися документи, коли пан Плетньов (голова компанії, яка виступала постачальником - ZN.UA) був закордоном, і багато інших питань.
Моє враження - що Міноборони на цьому засіданні навпаки підтвердило справжність розслідування. Якщо у когось складеться інше враження, варто передитивитися засідання ТСК, - підсумував Железняк.
Нагадаємо, засідання Тимчасової слідчої комісії за головуванням Железняка відбулося після публікації розслідування Юрія Ніколова й Віталія Кононученка - "Хороша і погана новина про корупцію в Міноборони". Тоді міністр оборони Олексій Рєзніков заперечив факт зміни ціни на куртки для військових в дорозі до України і запропонував парі нардепу Анастасії Радіній та журналісту Михайлу Ткачу.