Реабілітаційний госпіталь в Центральному регіоні України отримав статус Центру реінтеграції для військовослужбовців, звільнених з полону. Заклад розпочав працювати зі звільненими з полону військовослужбовцями з кінця серпня цього року. Медзаклад вже надає медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу українським воїнам після повернення з полону. Відповідний статус заклад отримав наказом Міністерства оборони.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров на сторінці у Фейсбуці.
Центр реінтеграції — це спеціалізований комплекс, який надає всі послуги в одному місці: медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу, а також там здійснюються реінтеграційні заходи та допомога в отриманні довідок та відновленні документів. Наразі він розрахований на 100 місць з можливістю розширення до 200 і більше за рахунок реабілітаційних ліжок.
Ми також вже отримали перші пропозиції та побажання від військовослужбовців і медичного персоналу. Усі вони будуть враховані Департаментом охорони здоров’я Міноборони", - написав Умєров..
«Ми маємо чітко визначити весь шлях військовослужбовця після звільнення з полону — від першого медичного огляду до повного курсу реабілітації в Центрі й подальшого психологічного відновлення, в тому числі після звільнення з військової служби. Зараз ми працюємо над створенням цільової моделі з конкретними термінами та послідовністю всіх необхідних заходів для медичної допомоги, реабілітації, психологічної допомоги», — наголосила начальниця Департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова під час відвідин Центру міжвідомчою комісією.
За її словами, оновлена постанова дозволить структурувати процес реінтеграції та забезпечити військовослужбовцям, які повернулися з полону, повноцінний доступ до всіх необхідних медичних, реабілітаційних та психологічних послуг в одному місці.
До надання необхідних медичних обстежень та допомоги також залучаються цивільні заклади охорони здоров’я, повідомила пресслужба Міноборони на офіційному сайті.
Нагадаємо, українці, які звільнені з полону, а також сім'ї полонених можуть отримати грошову допомогу. При Мінреінтеграції працює Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Вона встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі вже звільнених з полону осіб. До складу цієї Комісії входять представники державних органів і профільних громадських організацій. Після того, як Комісія встановила факт позбавлення людини особистої свободи, Мінреінтеграції виплачує одноразову державну грошову допомогу у розмірі 100 000 гривень особам, звільненим з полону.
У відомстві додали, що щорічна грошова допомога у розмірі 100 000 гривень надається за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам родин тих, хто досі перебуває в полоні.