Рада ЄС та Європарламент досягли згоди щодо проекту збільшення виробництва боєприпасів

Поділитися
Рада ЄС та Європарламент досягли згоди щодо проекту збільшення виробництва боєприпасів © unsplash/christianlue
Очікується, що підписання та набуття чинності угоди відбудеться до кінця липня.

Рада ЄС досягла попередньої домовленості з Європарламентом щодо Акту на підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), який, зокрема, передбачає виробництво до мільйона боєприпасів на рік. Про це повідомляється на сайті Євроради.

Узгоджене положення дозволить терміново мобілізувати 500 млн євро з бюджету ЄС (у поточних цінах) для підтримки розширення потужностей з виробництва боєприпасів та ракет.

Таким чином буде реалізовано третій напрямок плану, погодженого Радою ЄС у березні 2023 року, спрямований на забезпечення довгострокового збільшення європейського виробництва боєприпасів в інтересах України та країн ЄС.

“Завдяки сьогоднішній рекордно швидкій угоді про ASAP ЄС посилить і прискорить власне виробництво боєприпасів і ракет. Це ще один доказ непохитної відданості ЄС підтримці України, зміцненню оборонної технологічної та промислової бази ЄС і, зрештою, досягненню довгострокової безпеки та оборони громадян ЄС”, - заявила глава Міноборони Іспанії Маргарита Роблес.

Узгоджені правила запроваджують інструмент, за допомогою якого ЄС надаватиме фінансову підтримку зміцненню промислових потужностей блоку з виробництва боєприпасів і ракет по всьому ланцюгу постачання. Така фінансова підтримка надаватиметься у формі грантів на різні види діяльності, що сприятимуть зусиллям європейської оборонної промисловості з нарощування виробничих потужностей і подолання виявлених недоліків.

Крім того, нові правила полегшать доступ до фінансування для компаній ЄС у сфері виробництва боєприпасів і ракет, потенційно через так званий "Фонд нарощування виробництва" (Ramp-up Fund), який повинен полегшити компаніям, що виробляють боєприпаси і ракети доступ до державного і приватного фінансування з метою прискорення інвестицій, необхідних для збільшення виробничих потужностей.

Тепер попередня угода має бути схвалена Радою ЄС і Європарламентом. Після юридично-лінгвістичного редагування вона буде офіційно прийнята обома інституціями. Очікується, що підписання та набуття чинності відбудеться до кінця липня.

Тривале недофінансування призвело до прогалин в оборонній промисловості в ЄС. Агресивна війна Росії проти України поставила європейський ринок оборони та обладнання перед ще більшими викликами, оскільки ЄС активізував свої зусилля для військової допомоги Києву.

20 березня 2023 року Рада ЄС погодила тристоронній підхід, спрямований на надання Україні одного мільйона артилерійських боєприпасів спільними зусиллями протягом наступних дванадцяти місяців. Вона постановила терміново надати Україні боєприпаси, а також, у разі запиту, ракети з наявних запасів або змінивши пріоритети чинних замовлень. Рада ЄС також закликала держави блоку спільно закуповувати боєприпаси.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі