Путін вперше визнав, що російські авіатори загинули в бою під час маршу групи найманців "Вагнера" на Москву. Він віддав данину пам’яті цим пілотам під час свого телезвернення. По суті, це стало його першим публічним коментарем після суботнього збройного повстання, очолюваного Прігожиним, і підтвердило повідомлення в соціальних мережах про те, що війська "Вагнера" збили російські літаки під час бойових дій, пише Reuters.
Офіційної інформації про те, скільки загинуло пілотів і скільки літаків було збито, немає.
Деякі російські Telegram-канали, які відстежують військову активність Росії, зокрема блог "Рибарь" із понад мільйоном підписників, повідомили в суботу, що під час денного заколоту загинули 13 російських пілотів.
Серед збитих літаків були три вертольоти радіоелектронної боротьби Мі-8 MTPR і літак Іл-18 з екіпажем, повідомив Рибар.
Reuters не змогло незалежно перевірити повідомлення. Також невідомо, за яких обставин було збито літак і загинули пілоти.
Путін сказав, що «за моїм прямим дорученням були вжиті кроки, щоб уникнути серйозного кровопролиття» під час повстання, яке раптово закінчилося тим, що війська ПВК «Вагнера» відступили, а Пригожин погодився виїхати в еміграцію в сусідню Білорусь.
Прігожин також виступив в 11-хвилинному аудіозверненні, опублікованому в Telegram-каналі його пресслужби, і дав кілька підказок щодо свого місцезнаходження чи угоди, за якою він зупинив рух на Москву.
Він сказав, що його люди були змушені збивати гелікоптери, які атакували їх, коли вони їхали майже 800 км (500 миль) з півдня до столиці, перш ніж раптово припинити повстання.
Численні західні лідери побачили заворушення як виявлення вразливості Путіна після його рішення вторгнутися в Україну 16 місяців тому.
Російський президент сказав, що виконає свою обіцянку на вихідних і дозволить військам ПВК "Вагнер" передислокуватися в Білорусь, підписати контракт з Міноборони Росії або повернутися до своїх сімей.
У ніч на понеділок Путін зустрівся з керівниками російських спецслужб, включаючи міністра оборони Сергія Шойгу, повідомляє IFX з посиланням на речника Кремля.
Однією з головних вимог Пригожина було звільнення Шойгу, а також високопоставленого російського генерала, який до вечора понеділка не з'являвся на публіці після заколоту.