Голова Корейської програми Центру Стимсона Дженні Таун вважає, що для України зустріч російського та північнокорейського диктаторів Владіміра Путіна та Кім Чен Ина не віщує нічого хорошого. У коментарі "Голосу Америки" вона наголосила, що останній готовий зробити будь-що, аби підтримати зусилля РФ щодо України.
До того ж за підсумками перемовин лідерів Росія отримала в тому числі доступ "до багаторівневого співробітництва, зокрема, у військовій, економічній, культурній та технологічній галузях". Таун пояснює, що тут йдеться про економічну складову, яка для Північної Кореї є найпривабливішою.
"Вони вибудовують економічне співробітництво, попри санкції, намагаючись створити власну, альтернативну американсько-європейській, систему, де Росія відіграє провідну роль, — наголошує експертка. — Таким чином замість того, щоб Північна Корея розглядала можливість переговорів зі США щодо зняття санкцій, вона може вести переговори з РФ для того, щоб ці санкції обійти".
Також під час зустрічі Путін подарував Кім Чен Ину машину класу "люкс". Це, за словами експерта, відкрита та нахабна заява щодо "ефективності" обмежень. Вона свідчить й про те, що будь-які санкції США щодо КНДР будуть односторонніми і не зупинять партнерство Москви та Пхеньяну.
Нагадаємо, під час першого за 24 роки візиту до КНДР російський диктатор Владімір Путін підписав зі своїм північнокорейським колегою Кім Чен Ином договір про всеосяжне стратегічне партнерство. Угода передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти одного з учасників — крок, який змінює політику Москви щодо Пхеньяна. На це вже відреагував генсек НАТО Єнс Столтенберг, закликавши демократії світу об'єднатися, як це зараз роблять авторитарні країни.
Співробітництво РФ та КНДР посилює здатність Москви затягувати війну проти України й збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як реагувати на цей виклик — розповідала Наталія Бутирська в статті "Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні".