Путін намагається створити альтернативу НАТО — аналітики

Поділитися
Також він прагне представити Захід єдиним союзником України. Мовляв, решта світу підтримує Росію. 

В Інституті вивчення війни США вважають, що російський диктатор Владімір Путін хоче створити коаліцію країн, які мають теплі історичні зв'язки з СРСР. Вона, ймовірно, повинна стати альтернативою НАТО. В останньому звіті ISW сказано, що для цього напередодні свого візиту в Азію він опублікував у в'єтнамській державній газеті Nhân Dân та північнокорейській Rodong Sinmun матеріали, в яких використав ідентичні наративи. 

Приміром, диктатор згадував про підтримку Радянським Союзом В'єтнаму під час війни там, назвавши її "героїчною боротьбою проти іноземних загарбників". Він зауважив, що виповнилося вже 30 років з дня підписання Договору про основні принципи дружніх відносин між Росією та В'єтнамом, похвалив останнього за "незалежну зовнішню політику" та підтримку світового порядку. Те ж саме він писав у матеріалі для Північної Кореї.  

"Президент РФ заявив, що, як і Північна Корея, В'єтнам поділяє погляди Росії на формування нової системи рівної та неподільної євразійської безпеки. Хоча В'єтнам, як і більшість Південно-Східної Азії, зазвичай не включається до політичних концепцій Євразії", — зазначили аналітики.

Ще одне завдання диктатора — створити ілюзію, нібито Україну підтримують лише держави Заходу, тоді як решта світу стоїть на стороні Росії. 

Нагадаємо, під час першого за 24 роки візиту до КНДР російський диктатор Владімір Путін підписав зі своїм північнокорейським колегою Кім Чен Ином договір про всеосяжне стратегічне партнерство. Угода передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти одного з учасників — крок, який змінює політику Москви щодо Пхеньяна. На це вже відреагував генсек НАТО Єнс Столтенберг, закликавши демократії світу об'єднатися, як це зараз роблять авторитарні країни. 

Співробітництво РФ та КНДР посилює здатність Москви затягувати війну проти України й збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як реагувати на цей виклик — розповідала Наталія Бутирська в статті "Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі