Путін може отримати ще один ордер на арешт за організацію голоду

Поділитися
Путін може отримати ще один ордер на арешт за організацію голоду © Reuters
Правозахисники дослідили, що він заздалегідь планував масштабне вивезення зерна з України та використовувати продовольство як зброю.

Згідно з новими доказами, зібраними експертами з прав людини, Росія активно готувалася розкрадати українське зерно та змусити українців голодувати за кілька місяців до того, як Владімір Путін віддав наказ про вторгнення в лютому 2022, пише видання The Independent.

Російські танки, які перетнули український кордон 24 лютого 2022 року, навмисно спершу націлилися на регіони, багаті зерном, а також на інфраструктуру з виробництва продуктів харчування, йдеться в новому звіті міжнародної юридичної фірми з прав людини Global Rights Compliance (GRC).

GRC виявила, що російський оборонний підрядник почав закупівлю вантажівок для перевезення зерна, а також трьох нових 170-метрових балкерів ще у грудні 2021 року, що свідчить про завчасне планування розкрадання українських продовольчих ресурсів «у безпрецедентних масштабах».

Росія взяла під контроль українські агропідприємства менш ніж за тиждень після свого вторгнення, і на піку з усіх окупованих територій експортувала 12 тисяч тонн зерна на день.

Докази «високо скоординованого рівня попереднього планування» будуть надані Міжнародному кримінальному суду, і GRC сподівається, що це призведе до першого міжнародного судового переслідування Путіна за військовий злочин у вигляді спричинення голоду як методу ведення війни. У звіті також названі російські бізнесмени, причетні до систематичного розкрадання зерна в Україні.

Катріона Мердок, партнер Global Rights Compliance, вважає високою ймовірність того, що Путіна визнають винним і на його ім’я МКС видасть ще один ордер на арешт на додачу до того, що був виданий у березні цього року за незаконну депортацію дітей з окупованих українських територій.

«Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, загнавши цивільне населення у облогу та знищивши критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та розкрадання сільськогосподарської продукції в рамках підступного плану. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу та атакувала сільськогосподарський сектор України, це була її тактика ведення війни», – розповіла Мердок.

За даними GRC, ринкова вартість викраденого в Україні зерна оцінюється в 1 мільярд доларів на рік. Численні приватні українські зернові компанії були примусово включені до російського держоператора.

Окрім впливу на українських громадян, вторгнення Росії вплинуло на мільйони людей у ​​всьому світі через погіршення глобальної продовольчої безпеки, адже до війни Україна була найбільшим у світі виробником пшениці.

За свідченнями українського фермера із Запоріжжя, російські війська захопили його зернову ферму через п’ять днів після початку повномасштабного вторгнення.

«Протягом наступних тижнів було помічено кілька колон транспортних засобів, які перевозили зерно в напрямку Кримського півострова, і GPS-трекери на викрадених вантажівках фермерів показують, як вони їдуть через Крим і в Росію», — повідомили в GRC.

На супутникових знімках, які має у розпорядженні організація, видно зерновози на заводі в Мелітополі в Запоріжжі з номерними знаками, зареєстрованими в окупованому Криму. На інших знімках видно вагони з написом «зерно», які відправляються з вокзалу у Запоріжжі.

На іншому знімку, зробленому в березні цього року, зображено новозбудований склад у Мелітополі, та зерно у ньому.

Розслідування розкрадання зерна тривало до серпня цього року. GRC заявила, що хоча Росія відтоді не змогла захопити більше українських територій, вона все ще контролює весь Кримський півострів – один з основних регіонів, звідки зерно транспортується морем до Росії та за кордон.

Юсуф Сайєд Хан, старший юрист GRC, назвав використання Росією зернової промисловості України як зброї «безпрецедентним у сучасній історії».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі