Інститут вивчення війни США зазначає, що внаслідок контрнаступу Сил оборони, проведення якого, до речі, в офіційному Києві досі не підтвердили, наші захисники продовжують просування в районі Бахмута, а також мають інші успіхи в Донецькій та Запорізькій областях. В останньому зведенні ISW аналітики висловили припущення, що контрнаступальні дії проводяться щонайменше на чотирьох напрямках фронту.
Окрім Бахмута, де є просування наших військових на 1,2 км, ЗСУ продовжують операції на заході Донецької області - поблизу кордону з Запорізькою. Там в української сторони є тактичні успіхи.
Також проводяться наземні атаки на заході Запорізької області. Про наші успіхи на цій ділянці фронту учора вночі та вдень повідомляли вже навіть російські воєнкори.
У ISW наголошують, що українська сторона прямо заявила, що очікує втрат серед техніки під час контрнаступу на російські сили.
На тлі останніх подій на фронті аналітики прокоментували й структуру російського командування, яка відповідає на окупаційні сили в південних регіонах України. На думку ISW, вона є нечіткою і, ймовірно, дублює одна одну.
"Командні відносини між цими чотирма військовими керівниками РФ – Романчуком, Теплінським, Кузовлєвим і Герасимовим, – яких називають головними відповідальними за російські війська в цьому регіоні, залишаються незрозумілими", - зауважили американські аналітики.
Нагадаємо, активні бойові дії в Донецькій області, насамперед в районі Бахмута, тривали цілу зиму й продовжуються дотепер. Тож не дивно, що інтерес суспільства зараз викликає саме оживлення фронту в Запорізькій області, де протягом останніх місяців було затишшя. Приміром, зростання інтенсивності бойових дій там зафіксували у розвідці Естонії. Проте там застерігають, що поки зарано говорити про результати.