Проходження ВЛК: як військовозобов’язаним підтвердити діагноз

Поділитися
Проходження ВЛК: як військовозобов’язаним підтвердити діагноз © Генеральний штаб ЗСУ
Часто повістки отримують чоловіки, які мають проблеми зі здоров’ям.

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Часто вони мають проблеми зі здоров’ям, але сумніваються, що їх діагноз врахує військово-лікарська комісія (ВЛК).

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій юридичної компанії «Приходько та партнери» Ілля Шипко у коментарі для «РБК-Україна» підкреслив, що з проблемами при проходженні ВЛК стикалися багато військовослужбовців та військовозобов’язаних за два роки повномасштабної війни в Україні.

За словами експерта, проблеми в таких ситуаціях бувають дуже різні. Наприклад, може мати місце неналежний та неякісний огляд стану здоров'я, неналежне виявлення хвороб у військовозобов’язаних лікарями комісій.

«Також може можна стикнутися з неврахуванням та незазначенням у висновку всіх наявних проблем зі здоров’ям та діагнозів і з відміткою у висновку ВЛК «обмежено придатний до військової служби» в осіб з другою, третьою, а інколи й з першою групою інвалідності. З кожним місяцем війни такі проблеми все більше і більше стають актуальними та нагальними», – розповів він.

Однак є певний порядок дій, який допоможе значно спростити проходження ВЛК і вирішити проблеми, які виникають в процесі.

«Найперше для того, щоб лікарі змогли врахувати всі ваші захворювання, треба надавати лікарську документацію по тих чи інших проблемах зі здоров’ям: заключення, епікризи, рентген-знімки, результати аналізів тощо», – підкреслив Ілля Шипко.

Також він додав, що у військкоматах лікарі з більшою довірою ставляться до медичної документації, яка була отримана саме в державних лікарняних установах, а не приватних клініках. Тому треба до проходження комісії підготувати такі документи та за необхідності надати їх профільному лікарю.

«Зверніть також увагу, що у разі неврахування та ігнорування певних діагнозів завжди є можливість не погодитись з рішенням ВЛК місцевого рівня й оскаржити його до обласного ВЛК, а потім за необхідності – і до ЦВЛК», – додав експерт.

А якщо людину з інвалідністю за рішенням комісії визнано обмежено придатною до військової служби і його намагаються мобілізувати, то завжди є можливість за допомогою юриста скласти відмову від мобілізації у зв’язку з відсутністю добровільної згоди, передбаченою ст. 23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».

Нагадаємо, чи можуть військовозобов’язані відмовитись від проходження ВЛК. Всі військовозобов'язані мають пройти медогляд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі