Служба безпеки України затримала у Херсоні священника Української православної церкви Московського патріархату, який торгував російською зброєю та боєприпасами. В СБУ повідомили, що настоятель одного з храмів продавав те, що лишилося після втечі окупантів від українського контрнаступу.
«Задокументовано, що клірик зберігав ворожі арсенали у двох схронах. Один із них – прямо на території будівництва нового храму УПЦ МП у Херсоні. Співробітники СБУ затримали його «на гарячому» – поетапно задокументувавши спробу продати два переносних зенітно-ракетних комплекси «Ігла» з комплектуючими», – зазначили в СБУ.
Разом з цими ПЗРК священник пропонував придбати боєприпаси до ручних протитанкових гранатометів РПГ-7. За все це клірик просив 115 тисяч гривень. Клієнтів затриманий шукав через свої зв’язки, в тому числі й у кримінальних колах.
«Потрапляння зброї до представників злочинного світу могло призвести до загострення внутрішньої обстановки у Херсоні, зокрема через спроби провокацій з боку російських спецслужб», – пояснили в СБУ.
Коли правоохоронці оглядали схрон на території будівництва нового храму УПЦ МП в Херсоні, то знайшли там п’ять пострілів та два порохових заряди для гранатометів. Їх вилучили.
Другий схрон був обладнаний у підвалі дев’ятиповерхового будинку. Там священник зберігав:
- кулемет і автомат Калашникова з комплектуючими;
- три бойові гранати Ф-1;
- майже 7 тис. набоїв до автоматичної зброї, у тому числі великокаліберних зразків.
Священнику повідомили про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Суд вже відправив його під варту. Клірику загрожує до семи років позбавлення волі.
Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України ліквідувала масштабну схему постачання до РФ стратегічно важливої продукції для атомної енергетики та нафтогазової галузі країни-агресора. Мова йде про насосне обладнання, яке виготовляється на одному із заводів у Сумах. Це підприємство входить до структури російської фінансово-промислової групи ГМС, яка є однією з найбільших «донорів» бюджету РФ.