Полоненого правозахисника Максима Буткевича росіяни етапували невідомо куди – ЗМІ

Поділитися
Полоненого правозахисника Максима Буткевича росіяни етапували невідомо куди – ЗМІ © Громадське Радіо
Окупанти засудили його до 13 років за ґратами.

Правозахисника, журналіста та військового Максима Буткевича, який потрапив у російський полон, після засідання апеляційного суду у Московській області наприкінці серпня етапували невідомо куди. Перед цим так званий «суд» терористичного угрупування «ЛНР» засудив його за надуманими статтями.

Про це «Громадському радіо» розповів батько Максима Буткевича – Олександр.

У березні окупанти обвинуватили Буткевича та ще двох українців у «жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів». А 22 серпня апеляційний військовий суд у Московській області розглянув скаргу на «вирок» правозахиснику, якого окупанти засудили до 13 років «за постріл із гранатомета по житловому будинку у Сєвєродонецьку».

Із того часу про місцеперебування Буткевича нічого невідомо. За словами батька, адвокатські запити у цій справі в Росії проігнорували.

«Адвокат Леонід Соловйов не отримав жодної відповіді на свої запити про місцеперебування Максима. У Росії усі юридично узаконені норми, як і права людини, повністю ігноруються. Наприклад, Максим має право на листування, але листи та бандероль, які йому надсилали друзі, повернулися до них з позначкою «Переписка не положена», – наголосив Олександр Буткевич.

Також адвокат вкотре підкреслив, що справа проти Буткевича сфабрикована і у ній немає вини військового.

Зазначимо, з початком повномасштабної війни Максим Буткевич призупинив свою журналістську, правозахисну та волонтерську діяльність і вступив до лав ЗСУ. Волонтером Буткевич був ще з 2014 року – допомагав переселенцям і переселенкам, а також займався захистом біженців та питаннями протидії дискримінації.

У червні 2022 року Буткевич потрапив у полон під Гірським на Луганщині.

«У Росії про нього уже все знають і знають абсолютно викривлено. Максим – правозахисник, який ніколи не працював на жодну владу. А вони кажуть, що він «нацик» і «командир нацистського взводу» і т.д. Ми ж вважаємо, що треба говорити про те, яка Максим людина та скільки він зробив за 20 років своєї правозахисної діяльності. Говорити, що ніякої «русофобії» та «нацизму» у Максима не було і немає», – говорила матір Максима Буткевича Євгенія.

Із перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато сміливих українців. На жаль, часто військовослужбовці потрапляють в полон. Аби їх родичі мали відповідне підтвердження, був розроблений механізм отримання довідки про перебування людини в полоні. Юристка Тетяна Козян пояснила, як отримати довідку про перебування в полоні. Вона наголосила, що її можуть отримати як українські громадяни, так і іноземці, якщо їх рідний потрапив у полон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі