Воєнний стан: як отримати довідку про перебування у полоні

Поділитися
Воєнний стан: як отримати довідку про перебування у полоні © Getty Images
За нею можуть звернутися рідні військовослужбовця.

С перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато сміливих українців. На жаль, часто військовослужбовці потрапляють в полон. Аби їх родичі мали відповідне підтвердження, був розроблений механізм отримання довідки про перебування людини в полоні.

Юристка Тетяна Козян пояснила, як отримати довідку про перебування в полоні. Вона наголосила, що її можуть отримати як українські громадяни, так і іноземці, якщо їх рідний потрапив у полон.

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець нещодавно повідомив, яким є порядок того, аби отримати довідку про перебування в полоні. Це можна робити у двох форматах:

  • через особисте звернення;
  • через законного представника або члена родини.

Зараз є доступною можливість звернутися до відповідної установи самотужки або в онлайн-режимі.

Заява для отримання довідки передається:

  • у Міністерство оборони;
  • інший центральний орган, який належить до виконавчої гілки влади та займається питаннями військових формувань;
  • у правоохоронний орган;
  • командиру підрозділу ЗСУ, де служить військовий;
  • інший орган, який належить до складу сил безпеки та оборони і наділений відповідними повноваженнями.

Форма заяви на отримання довідки про перебування в полоні є довільною, однак у ній має бути деяка обов’язкова інформація. Йдеться про військове звання полоненого, його ПІБ та спосіб комунікації з людиною, яка подає заяву (потрібно вказати поштову адресу, електронну пошту, номер телефону). Також необхідно зазначити, підрозділ, в штаті якого людина перебувала, період перебування у полоні чи інтернування у нейтральних державах.

Довідку можуть не видати, якщо щось з переліченої інформації не було зазначено. Для формування такого документу уповноваженим органам потрібно володіти повнотою даних. Водночас є норма щодо того, що особі, якій відмовляють у видачі довідки, мають письмово повідомити про це.

Є певні часові рамки, в які мають вкластися відповідальні особи, котрі формують довідку. На це передбачено до 30 календарних днів. Далі готова довідка надається особисто чи відправляється поштою.

Рідні та близькі можуть отримати інформацію про військовополоненого чи цивільного заручника. Для цього треба подати заявку до Національного інформаційного бюро (НІБ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі