Право на відпустку: чи може їм скористатися працівник підприємства, що перебуває у простої

Поділитися
Право на відпустку: чи може їм скористатися працівник підприємства, що перебуває у простої © depositphotos/casanowe1
Пояснення дали юристи.

Навіть під час війни, яку розпочала Росія, українці можуть піти у відпустку. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи можуть піти у відпустку працівникі підприємств, що перебувають у простої.

Там зазначили, відповідно до ст.2 Закону України «Про відпустки» ,право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Отже, ключовим моментом є факт перебування у трудових відносинах.

Відповідно до ч.1 ст.34 Кодексу законів про працю простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Простій не означає припинення трудових відносин.

Щорічна основна відпустка

Відповідно до ст.9 Закону до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку зараховується, в тому числі, час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково.

Оскільки на час простою зберігається його місце роботи (посада), а також виплачується частина заробітної плати, працівник може піти в щорічну основну відпустку, перебуваючи в простої.

Додаткова відпустка

Відповідно до ст.7 Закону окремі категорії працівників за роботу із шкідливими і важкими умовами праці мають право на щорічну додаткову відпустку.

Водночас відповідно до ч.2 ст.9 Закону до стажу роботи, що дає право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці зараховуються:

  • час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади;
  • час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;
  • час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Отже, у працівника, який перебуває в простої, не виникає права на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці.

Нагадаємо, як мають надаватися відпустки неповнолітнім працівникам. Бувають випадки, коли роботу шукають неповнолітні українці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі