Прагматичні рішення: Резніков пояснив, чому Україні не дають сучасні винищувачі та далекобійні ракети

Поділитися
Прагматичні рішення: Резніков пояснив, чому Україні не дають сучасні винищувачі та далекобійні ракети © Lockheed Martin
Водночас, на думку міністра оборони, партнери вже майже перестали непокоїтися через загрозу "спровокувати РФ".

Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що держави-партнери не передають нашим захисникам сучасні бойові літаки та ракети більшої дальності, оскільки це рішення прагматичного характеру. Водночас, у світі досі часом виникає питання того, щоб "не провокувати Росію" наданням ЗСУ нових типів озброєнь, розповів він у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"На мій погляд, політичних причин не надавати Україні літаки на сьогодні вже немає. Раніше ті чи інші види зброї мали політичний характер, тому що був відгомін ось тієї старої доктрини: "Давайте не провокувати росіян". На щастя, наші партнери вже від цього практично відійшли. Але деякі відгомони ще є. Фантомні болі все одно присутні", – зазначив Резніков.

За словами міністра, відсутність постачань далекобійних ракет ATACMS пояснюється також тим, що "їх не так вже й багато у світі".

"Але тут ще, звісно, ось ця фантомна історія з "червоними лініями", 300 кілометрів, "раптом буде завдано удару там, де не хотілося б". І все ж таки керівник будь-якої країни мріє увійти в історію як миротворець", – уточнив він.

Розглядаючи рішення про передачу Україні сучасних винищувачів, на думку Резнікова, "партнери рахують гроші", бо дорогим також є обслуговування та ремонт літаків.

"Тут важливе слово sustainability (життєздатність, стійкість). Якщо дати нам літак, який завтра не буде обслужений, то він не полетить. І сенс тоді його відправляти? Жодного. Або якщо сьогодні дати літаки, це означає обрізати постачання іншої необхідної допомоги, або ж потрібно збільшувати бюджет … Будь-який льотчик знає: щоб літак або вертоліт полетів, йому потрібне серйозне обслуговування, причому серйозніше, ніж танку. Адже якщо танк заглохне, то можна встати і піти. А як бути з літаком? Тому партнери дуже прагматичні в ухваленні своїх рішень, вони рахують гроші", – сказав глава Міноборони.

Він також висловив сумнів, чи зможе додаткове фінансування для військової підтримки нашої держави отримати схвалення від парламентів, сеймів та інших органів Заходу за появи такої необхідності.

"Давайте будемо реалістами, будь-яке рішення щодо України ухвалюють спочатку в інтересах народу, тобто країни, яка ухвалює це рішення", – додав Резніков.

Раніше колишній державний секретар США Майкл Помпео заявив, що Штати мало підтримують Україну. Європейці також повинні робити більше, адже війна, яка сьогодні триває, це виклик і для них. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі