Підйомна допомога для військових: хто та скільки може отримати

Поділитися
Це стосується окремих категорій військовослужбовців.

Українські військові стали на захист України з перших днів війни, яку розпочала Росія. Вони мають право на низку виплат від держави. Деякі з них можуть отримати підйомну допомогу. Про це розповіли на інформаційному ресурсі  «Соціальне забезпечення та підтримка військовослужбовців та членів їх сімей».

Хто може отримати підйомну допомогу

Підйомна допомога –  це допомога, яка виплачується військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, та тим, які проходять кадрову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського склад, у разі переїзду на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням на навчання до вищих військових навчальних закладів, вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, та військових коледжів або навчальних центрів (навчальних підрозділів), термін навчання в яких становить шість місяців і більше, без збереження посади за попереднім місцем служби або у зв’язку з передислокацією військової частини, установи, організації.

Який розмір підйомної допомоги

У разі переїзду військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, та тих, які проходять кадрову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, їм виплачується:

  • підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім’ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби;
  • добові, встановлені Кабінетом Міністрів України для працівників, які перебувають у відрядженні, за кожний день перебування в дорозі на військовослужбовця та кожного члена його сім’ї, який переїхав разом з ним.

Мобілізованим військовослужбовцям виплата підйомної допомоги не передбачена. Тільки у разі укладання контракту на проходження військової служби та переміщенні на нове місце служби, військовослужбовець набуває право на цю виплату.

Виплата здійснюється за новим місцем військової служби (місцем навчання) відповідно до наказу командира (начальника) військової частини (військового навчального закладу) із зазначенням нарахованої суми виплат.

Як отримати підйомну допомогу

  • Рапорт. Рапорт є основою для отримання підйомної допомоги та добових для членів сім’ї військовослужбовця, які переїжджають на нове місце військової служби. В рапорті військовослужбовець зазначає необхідну інформацію про переїзд та членів своєї сім’ї які переїхали з ним на нове місце служби.
  • Наказ про виплату. На підставі рапорту військовослужбовця командир військової частини видаватиме наказ про виплату підйомної допомоги та добових. У цьому наказі будуть зазначені відповідні суми до виплати для членів сім’ї військовослужбовця, які переїхали з ним на нове місце служби.
  • Перевірка. У разі необхідності командир може організувати перевірку достовірності даних про переїзд членів сім’ї військовослужбовця до нового місця служби. Для цього командир видаватиме наказ про створення комісії. Комісія здійснюватиме перевірку факту переїзду та складатиме акт, в якому фіксуються результати перевірки. Цей акт буде оформлений згідно встановленої форми.

Нагадаємо, які додаткові види виплат передбачені для військових.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі