Мобілізація в Україні: як додаткові винагороди можуть отримати військові

Поділитися
Роз'яснення дали у Міноборони.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. В середині квітня в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Він передбачає низку змін в мобілізаційне законодавство.  Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова розповіла в інтерв'ю «Укрінформ», які додаткові види виплат передбачені для військових.

Які додаткові винагороди можуть отримати військовослужбовці

Калмикова пояснила, що існує шість видів додаткової винагороди. Перший вид – виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць здійснюється військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення, зокрема на ТОТ.

За її словами, також така виплата зберігається для сімей полонених, зниклих безвісти та за час лікування після отримання поранень, травм, контузій пов’язаних із захистом Батьківщини.

Також військові можуть отримати додаткову винагороду у розмірі 50 000 гривень.

«Вона виплачується тим військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ. При цьому це можливо поза районами ведення бойових дій, якщо такий пункт здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових завдань підрозділу першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно», – сказала Калмикова.

Ще один вид додаткової винагороди 30 000 грн. За словами Калмикової, на період дії воєнного стану ця винагорода виплачується військовослужбовцям, які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами. Це стосується:

  • військових, які діють у складі угруповань військ Сил оборони держави, резерву Головнокомандувача Збройних Сил України Сил оборони держави, розгорнутих пунктів управління Генерального штабу Збройних Сил України, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ (сил);
  • з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури згідно з бойовими розпорядженнями;
  • зі всебічного забезпечення діючих угруповань військ Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення бойових дій згідно з бойовими логістичними розпорядженнями.

Заступниця міністра оборони пояснила, що додаткова винагорода виплачується в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових завдань. Тобто якщо військовослужбовець пробув десять днів «на нулі», то він отримає третину від 100 тисяч.

Також вона назвала нещодавно введену додаткову винагороду для військових у розмірі 70 000 грн, а також винагороди для інструкторів у навчальних військових частинах (від 15 000 до 30 000 грн), курсантам військових вишів (2350 грн).

Ранішу у Міноборони пояснили, до чого готуватися українцям після набуття чинності закону про мобілізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі