Міністерство оборони США продовжило контракт з компанією SpaceX Ілона Маска на надання інтернет-послуг Starlink в Україні ще на шість місяців – до 30 листопада вартістю 14,1 млн доларів. Контракт забезпечує доступ до сузір'я супутників Starlink, обладнання та підтримку клієнтів «на умовах, які були обговорені в ході переговорів», зазначила прессекретар Командування космічних систем Бонні Пойндекстер.
Продовження контракту «є новою ознакою того, що обидві сторони подолали суперечку щодо використання терміналів в зоні конфлікту», зазначило агентство Bloomberg.
Раніше ця угода викликала занепокоєння Ілона Маска, який у 2022 році погрожував скоротити фінансову підтримку Starlink в Україні, заявивши, що його компанія не може нести витрати нескінченно довго. Він також заявив, що термінали не призначені для військового використання, і написав у твіттері минулого року: «Ми не дозволимо ескалації конфлікту, яка може призвести до Третьої світової війни».
Пізніше Пентагон підписав зі SpaceX контракт на суму 23 мільйони доларів у 2023 році на оплату терміналів, і відносини поступово покращилися. Початкова сума контракту зросла до 26,4 мільйона доларів, і представники оборонного відомства навіть працюють зі SpaceX над тим, щоб запобігти несанкціонованому використанню терміналів Росією на полі бою.
Виконуючий обов'язки помічника міністра Пентагону з питань космічної політики Джон Хілл заявив сенатору Елізабет Уоррен під час слухань минулого місяця, що «SpaceX не тільки дуже активно співпрацює з урядом Сполучених Штатів і урядом України, але й активно допомагає нам у виявленні та наданні інформації» про зусилля росіян.
Нагадаємо, у стравні Пентагон та компанія SpaceX заявили, що припинили несанкціоноване використання російськими військовими терміналів Starlink для забезпечення супутникового інтернету на полі бою у війні з Україною. Пізніше The New York Times повідомила, що Росія все частіше порушує нормальну роботу терміналів Starlink в Україні.
У червні Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Вадим Сухаревський повідомив про одну з інноваційних розробок, яка може стати альтернативою використання Starlink й важливим кроком до успішного виконання бойових задач ЗСУ за допомогою стабільного супутникового зв'язку.