Папа Франциск закликав до припинення вогню, мовляв, "перемога у війні на руїнах не буде справжньою". Та Київ неодноразово попереджав, що не піде на це

Поділитися
Папа Франциск закликав до припинення вогню, мовляв, © Getty Images
Очевидно, що це стане лише перервою у війні, яка дасть зможу Росії перепочити та накопичити резерви для нового протистояння. 

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Папа Римський Франциск виступив з заявою, в якій закликав Україну та Росію припинити вогонь та почати перемовини, хоча на Заході усі вже зрозуміли, що Москва не налаштована зараз говорити про реальний мир. 

"Дорогі браття й сестри, післязавтра, 24 лютого, сповниться рік від вторгнення в Україну (Росії - ред.), рік від початку цієї абсурдної та жорстокої війни, сумна річниця. Кількість загиблих, поранених, біженців, внутрішньо переміщених, знищень, розмір економічних і соціальних збитків говорить сам за себе, - зазначає Папа, слова якого цитує Vatican news. - Чи зможе Господь простити стільки злочинів і стільки насильства? Він – Бог миру. Залишаймося близькими з мученицьким українським народом, страждання якого тривають, і запитуймо: чи було зроблено все можливе, щоби зупинити війну?". 

Понтифік звернувся "до тих, хто має владу над країнами", закликавши покласти край війні шляхом припинення вогню та початку мирних перемовин. 

"Побудована на руїнах перемога ніколи не буде справжньою", - підкреслив Папа.

Слід зауважити, що Київ неодноразово пояснював, що переговори з РФ можливі лише тоді, коли Москва виведе свої війська з усієї території України. Глава МЗС Дмитро Кулеба навіть зазначав, що багато з тих, хто пропонує переговори з Росією вже сьогодні, насправді хочуть саме її перемоги. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час візиту у Київ американського лідера Джо Байдена висловив сподівання, що 2023-и стане для українців роком перемоги. Він зазначив, що приїзд президента США в столицю нашої країни - "найважливіший за всю історію українсько-американських відносин". 

Цивілізаційній вибір України відрізняється від російського. Цей вибір — європейський, він нарешті визнаний Заходом і капіталізований в консолідованій західній підтримці. Мюнхенська безпекова конференція видала Україні диплом європейського зразка. Джозеф Байден його підписав. Детальніше — в статті Олексія Іжака "Чому для перемоги України більше немає перешкод".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі