На одинадцятому засіданні Контактної групи з питань оборони України, яке сьогодні проходить на американській військовій базі в німецькому місті Рамштайн, учасники обговорюватимуть три основні питання – ППО, боєприпаси та засоби підтримки для України. Про це на відкритті засідання заявив міністр оборони США Ллойд Остін.
«Україна терміново потребує нашої допомоги, щоб захистити своїх громадян, інфраструктуру та війська від ракетної загрози Росії. Ми всі знаємо, що поставлено на карту», - заявив Остін.
Він нагадав, що більше року військові України не лише захищають свою державу та своїх співгромадян, а й стоять на захисті основного принципу, згідно з яким автократи не можуть просто атакувати своїх менших сусідів
«Я також з нетерпінням чекаю оновлену інформацію від генерала Агуто, нашого командувача Групи сприяння безпеці в Україні, щодо нашої роботи з розбудови бойової потужності бронетанкової техніки України. І ми також почуємо оновлену інформацію про наш прогрес у довгостроковій перспективі підтримки українського обладнання», - додав глава Пентагону.
Він нагадав, що за рік роботи учасники Контактної групи надали Україні безпекову допомогу на суму понад 55 мільярдів доларів, а за останні кілька місяців надали обладнання та провели навчання для підтримки ще дев’яти бронетанкових бригад для України. Це вже зміцнило позиції України на полі бою.
«І всі ми тут зібралися разом, щоб відстояти Україну та світ, заснований на правилах і правах. … Разом ми подбаємо про те, щоб Україна мала те, що їй потрібно, щоб жити у волі. Разом ми захистимо заснований на правилах міжнародний порядок, який забезпечує безпеку всіх нас. І разом ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», - резюмував Остін.
Сьогодні у Німеччині відбудеться одинадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у Рамштайні. Напередодні американське видання Financial Times писало, що Україна проситиме союзників про термінові поставоки ракет «земля-повітря», побоюючись виникнення гострого дефіциту. Олексій Резніков зазначав, що пріоритети України залишаються незмінними і найважливішим із них є потреба ЗСУ в сучасній бойовій авіації. Також Україна проситиме про посилення протиповітряної оборони, ударні дрони, бронетехніку та снаряди для важкої артилерії.
Раніше також Президент Володимир Зеленський заявляв, що влада України очікує від засідання "Рамштайну" ґрунтовних рішень, які відповідатимуть перспективам на полі бою, які Україна наближає не лише для себе, а й для всієї антивоєнної коаліції.