Україна цього тижня проситиме союзників про термінове надання ракет для систем ППО — Financial Times

Поділитися
Україна цього тижня проситиме союзників про термінове надання ракет для систем ППО — Financial Times © Facebook/Генштаб ЗСУ
Якщо запаси ракет вичерпаються, це створить дуже загрозливу ситуацію.

На зустрічі союзників у форматі «Рамштайн» цього тижня Україна проситиме термінових поставок ракет «земля-повітря», побоюючись, що їх гостра нестача може дозволити Росії здійснити широкомасштабні бомбардування, пише Financial Times.

За словами трьох офіційних осіб, поінформованих про підготовку, Київ тисне на союзників у питанні збільшення запасів, що скорочуються. У свою чергу західні столиці побоюються, що без належної протиповітряної оборони запланований контрнаступ проти окупаційних російських військ може провалитися.

Нещодавні поставки радянських винищувачів МіГ в Україну частково були спрямовані на пом'якшення загрози російської авіації. Однак Київ відчайдушно потребує більше ракет, здатних збивати винищувачі.

«Протиповітряна оборона малої дальності — це тема, яку все частіше піднімають українці. Якщо вони використають усі ракети, це відкриє простір для військово-повітряних сил», — сказав один європейський чиновник.

Він додав, що тоді Росія зможе атакувати Україну бомбардувальниками, скидаючи некеровані ракети.

Дані західної розвідки, надані союзникам НАТО на початку цього року, попереджали, що Росія накопичує винищувачі та ударні вертольоти поблизу лінії фронту в Україні. Це зумовило негайне збільшення активів протиповітряної оборони, в тому числі через пакет підтримки США на 2 мільярди доларів, оголошений наприкінці лютого.

Але постійна потреба України захищатися від російських ракет і атак безпілотників систематично виснажила українські запаси.

Згідно з документами, з якими ознайомилось Financial Times, наприкінці лютого США оцінили, що здатність України захищати свої війська на лінії фронту буде «повністю знижена» до 23 травня.

«Якщо виявиться правдою, що протиповітряна оборона України, яка значною мірою спирається на російське обладнання та боєприпаси, відчуває нестачу боєприпасів, тоді цей тип матеріалів не може бути замінений Заходом легко чи швидко», —  заявив виданню колишній глава британських збройних сил сер Річард Берронс.

За його словами, це підвищує ризик того, що в час контрнаступу Україна не зможе зберегти контроль над власним небом, що зробить її надзвичайно вразливою.

Представники оборонних відомств приблизно 50 країн-союзниць України зустрінуться на авіабазі США в німецькому Рамштайні у п’ятницю, 21 квітня.

Попередні зустрічі були зосереджені на вимогах України щодо бойових танків, винищувачів і — останнім часом — артилерійських боєприпасів, але офіційні особи сказали, що протиповітряна оборона є пріоритетною.

«Постачання засобів протиповітряної оборони — це проблема, яку Україна постійно піднімає», — сказав другий європейський чиновник, який відмовився назвати свою особу через делікатність питання. Він додав, що поставка винищувачів [МіГ] спрямована на підготовку ЗСУ до повітряних боїв проти російських вилазок.

Заступник міністра оборони США з питань політики Колін Кал також заявив, що ППО є актуальною проблемою для українців.

«Їхні три головні пріоритети є трьома нашими головними пріоритетами: протиповітряна оборона, артилерія, механізовані та бронетехнічні сили та все, що необхідно для обслуговування та підтримки цих транспортних засобів», — сказав Кал на заході, організованому цього тижня журналом Foreign Policy.

На даний момент деякі західні офіційні особи залишаються налаштованими оптимістично, посилаючись на те, що Росія не має переваги в повітрі, а Україна продовжує отримувати західну зброю. Крім того, повільніші темпи російських ракетних ударів по національній інфраструктурі допомогли зберегти запаси української ППО.

«Ми не бачимо жодної загрози, що Україна втратить перевагу в повітрі. В України достатньо ППО, щоб захистити себе. . .хоча у нас був рік конфлікту, і ніхто не має невичерпних запасів», — сказав один із них.

Але якщо нестача ракет і слабка протиповітряна оборона призведуть до великих успіхів для Росії на полі бою, це, швидше за все, призведе до нових вимог до західних держав постачати сучасні винищувачі або запровадити заборонену для польотів зону, зазначає у свою чергу Берронс. Це два кроки, які держави НАТО досі відкидали.

«Тут дуже важкий вибір: або захід суттєво і стрімко нарощує виробництво оборонної промисловості. . . або Захід вирішує цього не робити, і ризикує, що Україна просто не матиме засобів для ефективної боротьби, а тому зазнає поразки та буде покинута», – додав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі