Оновлення даних: чи треба це робити призовникам

Поділитися
Оновлення даних: чи треба це робити призовникам © Генеральний штаб ЗСУ
Пояснення дала юристка.

У травні в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію. Він зобов’язав усіх військовозобов’язаних оновити свої дані до 16 липня. 

Юристка Галина Токмач розповіла, чи треба оновлювати дані призовнику. Вона зазначила, що у пункті 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності 18 травня 2024 року, вказано наступне:

громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

  • у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

Відповідно до частини першої статті 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

«Ви перебуваєте на військовому обліку призовників і згідно пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень вищевказаного Закону зобов’язані уточнити відповідні дані (адресу проживання, номер телефону та за наявності електронну пошту) до 16 липня 2024 року включно. Зробити це можна у ТЦК, ЦНАП або через електронний кабінет/застосунок Резерв+», – пояснила вона.

Якщо цього не зробити, то такій особі може загрожувати штраф 17 000-25 500 грн. При цьому, згідно примітки до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Юристка також нагадала, що якщо особа має статус призовника, то вона не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

Нагадаємо, як перевірятимуть військово-облікові документи у чоловіків на кордоні з 17 липня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі