NYT: Війна в Україні сповільнилась, але смертей не стало менше

Поділитися
NYT: Війна в Україні сповільнилась, але смертей не стало менше © Скриншот из видео
Попри те, що на лінії на мапах ледве змінюються, російські війська безперервно атакують українські позиції, що дорого коштує обом сторонам.

Агонія хвилями охоплювала українського солдата на задньому сидінні карети швидкої допомоги, який то приходив до тями, то знову непритомнів. Водій мчав повз усіяні кратерами поля, намагаючись врятуватися від російського артилерійського обстрілу на північ від Авдіївки і сподіваючись, що його не помітили безпілотники.

«Вони просто рівняють все з землею. Я ніколи не бачив нічого подібного», - сказав водій з позивним «Чайка».

Російські війська ведуть запеклі бої навколо Авдіївки вже більше місяця, а нещодавно розпочали одночасні наступи по всьому сходу України, що, на думку військових аналітиків, стало спробою повернути собі ініціативу перед зимою. Українські війська чинять шалений опір, одночасно шукаючи проломи на південному фронті і здійснюючи переправи через річки поблизу Херсона, - пише New York Times.

Коли нещодавно головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний заявив, що війна зайшла в «глухий кут», - у деяких колах склалося враження, що в конфлікті почалася стагнація.  Але для українських солдатів і медиків на фронті жорстока боротьба з безперервними російськими атаками не здається статичною.

«Звичайно, стає все важче. Ми розуміємо, що все триватиме довше, буде важче і буде більше втрат», - каже 52-річний Олександр, медик медичного стабілізаційного пункту за кілька кілометрів від фронту.

Проте, за його словами, немає іншого вибору окрім як воювати, щоб його онуки могли рости вільними від російської тиранії.

«Ми будемо тут стільки, скільки буде потрібно», - сказав він. Бої тривають, контроль над територіями майже не змінюється, а похмурий підрахунок жертв стає дедалі більшим. За словами солдатів і військових аналітиків, українські війська здебільшого відбивають російські атаки, використовуючи комбінацію безпілотників і касетних боєприпасів, щоб завдати Росії чи не найтяжчих втрати за всю війну.

Але російські атаки не припиняються, і українські солдати також зазнають жахливих поранень. Коли «Чайка» під'їхав до пункту медичної стабілізації, команда медиків чекала біля брезентових нош, забарвлених у десятки відтінків червоного від крові інших солдатів. Медики мусили діяти швидко: їх могли помітити безпілотники, і вони все ще перебували в зоні досяжності російської артилерії.

«Кістки нижньої кінцівки розтрощило міною», - пояснив Олександр. Команда поспішила перев'язати молодого солдата і зробити все можливе, щоб полегшити його біль. Вже за 15 хвилин він був у кареті швидкої допомоги, яка мчала до лікарні, що знаходилася на безпечній відстані від фронту.

«У нас були і важчі поранення, ампутації нижніх і верхніх кінцівок. Цей чоловік зможе зберегти ногу», - додав український медик, який розповів, що наплив поранених постійний, а лікарі поблизу фронту майже не сплять.

Нинішня інтенсивність російських атак на сході України підкреслює, наскільки нестабільною залишається ситуація для обох сторін.

«Позиційна війна в Україні - це не статичний глухий кут», - пояснив Фредерік В. Каган, директор проекту «Критичні загрози» в Американському інституті підприємництва.

Він додав, що баланс на полі бою зараз може легко зсунутися в будь-який бік через низку факторів: стратегічний вибір, зроблений Україною і Росією, рівень допомоги, що надається Заходом, і готовність Кремля в кінцевому підсумку повністю мобілізувати російське суспільство на війну.

«З одного боку, західні арсенали вже володіють зброєю, необхідною для вирішення майже всіх проблем, з якими стикаються учасники бойових дій в Україні. З іншого боку, повна мобілізація російської економіки і суспільства може схилити шальки терезів на користь Кремля», - пояснив Каган.

Солдати в центрі бойових дій чудово усвідомлюють, наскільки вони залишаються залежними від підтримки Заходу.

«Україна сама навряд чи зможе щось зробити, щоб змінити ситуацію, це питання до союзників», - каже «Синоптик», солдат 110-ї механізованої бригади, яка захищає Авдіївку з початку повномасштабної війни минулого року.

«Потрібно, щоб у нас була перевага в усьому - тоді можливий прорив. У нас цієї переваги немає. У них більше авіації, радіорозвідки, засобів радіоелектронної боротьби і більше людей. Але навіть в таких умовах Україна проводить наступальні операції на певних напрямках», - розповів український військовий.

За словами українських солдатів, ті ж самі фактори, які заважали українцям здійснити великий прорив: щільні мінні поля, слабкий артилерійський вогонь і широке застосування безпілотників, що робить широкомасштабну несподіванку майже неможливою, - допомогли їм відбити російські атаки. Більш ніж через місяць після того, як Росія почала наступ з метою оточення і захоплення Авдіївки, вона наближається до розлогого промислового заводу на околиці міста. Але поки що ця кампанія вирізняється хіба що приголомшливими втратами, яких зазнали російські підрозділи.

Минулого тижня генерал Залужний заявив, що з 10 жовтня Росія втратила понад 100 танків, 250 інших броньованих машин, близько 50 артилерійських систем і сім літаків Су-25. Він також стверджував, що Росія втратила близько 10 тисяч солдатів.

Хоча його підрахунки неможливо повністю перевірити, проєкт GeoConfirmed використав комерційно доступні супутникові знімки, щоб підтвердити, що щонайменше 197 російських транспортних засобів були пошкоджені або знищені в період з 9 жовтня по 1 листопада.

«Зараз ми можемо зробити висновок, що це, безумовно, найдорожчий російський штурм одного міста тривалістю три тижні з початку війни», - кажуть аналітики GeoConfirmed.

Генерал-лейтенанту відставці і колишній головнокомандувач Армії США в Європі Бен Ходжес попередив, що оцінювати успіх України лише за територією, яку здобули її війська, було б помилкою. Він сказав, що його постійно вражає те, «наскільки лінійними і орієнтованими на територію залишаються деякі спостерігачі» за війною.

«Як показово, що після 9 років конфлікту, через 2 роки після вторгнення Росії, з усіма перевагами, які Кремль має на своєму боці, росіяни можуть контролювати лише близько 18% території України», - сказав він.

Але час, як і зброя та боєприпаси, - це стратегічний ресурс, і Кремль явно сподівається, що він зможе витримати довше, ніж західні союзники України. За даними Білого дому, вже витрачено понад 90% затвердженого військового фінансування для України, і затримки з отриманням більшої допомоги починають відчуватися на полі бою.

Генерал ВПС США у відставці і колишній командувач НАТО Філіп Брідлав сказав: «Ця війна закінчиться саме так, як цього хочуть західні політики». Якщо Захід продовжуватиме надавати українцям «лише те, що їм потрібно для того, щоб залишатися на полі бою, а не те, що їм потрібно для перемоги», Україна врешті-решт піддасться російській агресії.

Тим часом, бойові дії не чекають. За даними українських військових, у четвер і п'ятницю відбулося понад 130 бойових зіткнень по всій країні. У бліндажі, захованому в лісосмузі за межами Куп'янська на північному сході України українські солдати 57-ї окремої мотопіхотної бригади розповіли, що російські атаки відбуваються щодня. Росіяни проникають невеликими групами: по 5-10 солдатів за раз. І завдання 57-ї бригади за допомогою безпілотників-розвідників прикривати піхоту в передових окопах.

Іноді, за словами 26-річного старшого лейтенанта з позивним «Чорний», українцям доводиться відступати. В такому разі його завданням буде знищити українські укріплення, щоб росіяни не могли ними скористатися.

«Вони, можливо, зможуть трохи просунутися, але це буде дуже, дуже повільно», - каже він.

У більшості днів мапа фронту залишається без змін. Але утримання ліній вимагає свого роду жорстокого танцю, в якому постійно існує небезпека втратити рівновагу. Кожні 30 секунд навколо бліндажа лунають вибухи.

«Людям може здатися нудним спостерігати, чекати і не бачити жодних змін, Але вони навіть не уявляють, як важко просто тримати оборону. Це відстій. Ти почуваєшся як постійна мішень», - каже «Чорний».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі