Стаття Залужного підживлює дебати у США про військову допомогу Україні — Politico 

Поділитися
Стаття Залужного підживлює дебати у США про військову допомогу Україні — Politico  © unsplash/haroldrmendoza
Республіканці вважають, що коментарі головнокомандувача ЗСУ є приводом для перегляду підтримки Києва.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що війна Росії проти України стає позиційною і це може зіграти на користь ворога. У матеріалі для The Economist він розповів, що повинно допомогти Україні вийти з цього глухого кута, зокрема, вказавши на важливість посилення повітряних можливостей. Оцінка українського генерала розпалює “партійні пристрасті” у США, коли в Конгресі розгортаються дебати про те, чи варто надавати Києву більше зброї. Про це пише Politico.

Відвертість Залужного відлунює на Капітолійському пагорбі, де республіканці стверджують, що його коментарі є приводом для перегляду американської підтримки Києва “стільки, скільки буде необхідно”. І це може зробити важкий підйом України проти агресії Росії та в залах Конгресу ще крутішим.

Без раптового посилення технологічної переваги "глибокого і красивого прориву" проти Росії, швидше за все, не буде, заявив Залужний. За його словами, війна зайшла в глухий кут. Залужний вірив у те, що президент Росії Владімір Путін змінить курс після втрати близько 150 тисяч військових. 

Сенатор-республіканець Джош Хоулі, скептик щодо збільшення допомоги Києву, сказав, що відвертість Залужного пробила велику діру в політиці адміністрації США щодо України. За словами Хоулі, їхня позиція полягає в тому, що США повинні продовжувати фінансувати Україну в усіх аспектах, а не лише у військовому, щоб ситуація не зайшла в глухий кут.

"Це, природно, викликає запитання: яка саме наша стратегія щодо кінцевої мети? Який тут план? Я не думаю, що у них є план" - сказав він. 

Оцінка Залужного "збігається з тим, що нам повідомляли", - заявив сенатор-демократ Бен Кардін, який також є головою комітету у закордонних справах Сенату США.

"Була надія, що вони досягнуть більших успіхів", - продовжив він, сподіваючись, що Україна зможе утримати те, що вона звільнила від окупації Росії за підтримки Америки. 

Сенат, швидше за все, схвалить збільшення допомоги Україні, що є частиною запиту президента США Джо Байдена на 106 мільярдів доларів, який включає підтримку Ізраїлю і Тайваню, а також більше ресурсів для посилення безпеки південного кордону з Мексикою.

Але новому спікеру Палати представників Майку Джонсону доводиться переконувати більш скептично налаштованих колег. У середу, 1 листопада він заявив республіканцям у Сенаті, що виступає за надання Україні більшої кількості зброї, але стверджує, що може переконати законодавців схвалити ці поставки лише окремо від пакету допомоги Ізраїлю.

Заява Залужного, схоже, спрямована на те, щоб вплинути на дебати в американському Конгресі. Генерал, як і президент України Володимир Зеленський, наголошували на необхідності більш досконалих винищувачів, безпілотників, ракет більшої дальності та артилерії, щоб прорвати російську оборону.

"Збройні сили України потребують ключових військових можливостей і технологій, щоб вийти з цієї війни. Найважливішою з них є повітряна міць", - написав Залужний в окремій статті для The Economist. 

Київ дедалі більше прагне вийти за межі очікування “пожертвувань” і розпочати партнерство з американською та європейською оборонною промисловістю, щоб укласти угоди про спільне виробництво та отримати змогу створювати власну зброю. BAE Systems і німецька Rheinmetall AG вже підписали угоди, хоча виробництво ще не розпочалося.

Сенатор-республіканець Джей Венс, який відкрито закликав припинити військову допомогу Києву, сказав, що заяви Залужного свідчать про глибокі розбіжності в українському керівництві.

"Військові цілі Зеленського не відповідають дійсності, і деякі з його найближчого оточення чинять опір. Це завжди мало закінчитися тим, що Росія контролюватиме частину української території, а врегулювання буде досягнуто шляхом переговорів. Я говорив про це протягом року. Це було очевидно для будь-кого, хто звертав увагу на реалії на місцях", - заявив Венс.

Аргументи Венса і Хоулі все ще залишаються думкою меншості в Сенаті, де більшість сенаторів від обох партій заявляють, що хочуть продовжувати допомагати Україні вийти з глухого кута. Але опір підтримці України знаходить все більшу аудиторію, особливо коли увага США переключається на допомогу Ізраїлю в його війні проти ХАМАС.

Коментарі Залужного, однак, не послабили підтримку з боку найактивніших прихильників України в Конгресі.

Сенатор-демократ, член комітету з питань збройних сил Річард Блюменталь, який неодноразово зустрічався із Зеленським, заявив, що Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну, тому що це життєво важливо для національної безпеки США, навіть якщо гігантського прориву не буде.

Раніше повідомлялося, що Палата представників США проголосувала за надання  Ізраїлю пакету допомоги на $14,5 млрд.

Байден намагався переконати Конгрес підтримати допомогу Україні та Ізраїлю, затвердивши новий спільний пакет на понад 105$ мільярдів, який включає понад  61 мільярд доларів Києву.

Однак новий спікер Палати представників Майк Джонсон вирішив відокремити фінансування Ізраїлю від решти пакету допомоги.

Речник Держдепу Метью Міллер запевнив, що США не втратили уваги до важливості підтримки України, а запит на фінансування допомоги Києву буде прийнятий Конгресом, коли його висунуть на голосування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі