NYT: Путін стикається з роз’єднаністю військ на тлі грядущого контрнаступу ЗСУ

Поділитися
NYT: Путін стикається з роз’єднаністю військ на тлі грядущого контрнаступу ЗСУ © Офіційний сайт Кремля
Проблеми, які перешкоджали 15-місячній кампанії Кремля, все ще не вирішуються: нестача ресурсів і роз’єднаність у лавах військ. Проте "рішучість Путіна віщує готовність вести тривалу війну".

Над Кремлем вибухнули дрони. Російські військові гелікоптери падають, не досягнувши повітряного простору України. Спонсор російських найманців "Вагнера" випускає одну ненормативну тираду за іншою, стверджуючи, що корумповані російські генерали, які «всі пахнуть дорогими парфумами», відправляють солдатів на смерть. А довгоочікуваний контрнаступ України всерйоз навіть не розпочався, – пише The New York Times. 

Здавалося б, це були погані тижні для Путіна, час, коли проблеми, що існували від самого початку його 15-місячної війни, лише загострюються: нестача ресурсів, дезорганізована оборона та роз’єднаність у рядах військ.

Зараз ці проблеми загрожують зірвати те, що лише кілька тижнів тому здавалося нарешті рідкісним військовим успіхом у руках Росії: перемога в тривалій кровопролитній битві за Бахмут.

Російські війська, продовжуючи запеклі бої в межах міста, відступили з позицій на околицях Бахмута і, за даними російського Міноборони, втратили там двох полковників. Євгєній Прігожин, командир групи найманців Вагнера, головною метою якого було захоплення Бахмута, критикував російську армію в соціальних мережах, звинувачуючи її керівництво в недостатньому забезпеченні його бійців, а солдатів у тому, що вони залишили свої позиції на флангах Вагнера.

Вражаюча публічна ворожнеча між Прігожиним і Міністерством оборони — і очевидна неспроможність або несхильність Путіна зупинити її — знову розпалила сумніви щодо здатності Москви досягти успіху на полі бою, де координація між розрізненими підрозділами має критичне значення. Російські військові вже були змушені багаторазово відступати, і з минулого року здебільшого зупинилися на лінії фронту протяжністю 600 миль.

«Один із способів утримання Путіна при владі полягає в тому, що йому подобається мати кілька фракцій і йому подобається, щоб фракції конкурували одна з одною», — сказав Роб Лі, старший науковий співробітник Інституту дослідження зовнішньої політики. «Це може мати сенс у політиці, але це дуже, дуже шкідливо під час військової операції».

Зауважимо, у статті NYT також йшлося про те, що Прігожин змушує уряд РФ виглядати "абсолютно ідіотським": видання проаналізувало загострення між Путіном і спонсором "Вагнера".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі