NYT: Контрнаступ обійдеться дорого, буде виснажливим і кривавим. Але перспектива є

Поділитися
NYT: Контрнаступ обійдеться дорого, буде виснажливим і кривавим. Але перспектива є © МВС
Американські та українські чиновники з питань оборони визнають, що боротьба з витіснення російських сил, які окопалися на південному сході України, буде жорстокою.

Українські та американські офіційні особи визнали в четвер, що контрнаступ України проти доволі потужної оборони РФ – виснажливий і кривавий, але вони наполягали на тому, що він приносить успіхи і що будь-який вердикт щодо нього – вкрай передчасний, пише The New York Times.

Минулого тижня Київ почав багатосторонній наступ на територію південному сході, яку захопили війська Москви, шукаючи слабкі місця, щоб використати їх у надії пробити глибоку мережу мінних полів, окопів, бункерів, танкових перешкод і артилерії, створених росіянами.

Для початку Україна повернула собі деякі невеликі селища і села. Незалежні аналітики кажуть, що останніми днями просування Києва в Донецькій і Запорізькій областях краще вимірювати ярдами, ніж милями.

«Просуватися дуже складно», – сказала журналістам Ганна Маляр, заступник міністра оборони України. «Це може здаватися повільним, коли ви дивитесь на цифри, - сказала пані Маляр, - але прогрес є впевненим».

Прогрес є. Як і втрати

Пані Маляр повідомила про подальші досягнення ввечері в четвер. "Є прогрес на всіх напрямках атаки", - сказала вона. За її словами, українські сили, які прямували на південь у напрямку Бердянська та Маріуполя — двох ключових прибережних міст, які довго утримували росіяни — просунулися приблизно на милю.

"Протягом доби ворог збільшив кількість ракетно-авіаційних та артилерійсько-мінометних обстрілів", - додала вона. «Наші війська стикаються з сильним опором противника та його перевагою в кількості людей та озброєнні».

Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III і голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк А. Міллі визнали, що українські війська чинили запеклий опір і зазнавали втрат як у людських жертвах, так і в західних танках та іншої поставленої їм бронетехніки.

Але такі труднощі були очікуваними, і Захід все ще має великі очікування, сказали вони на прес-конференції в Брюсселі. Вони були там, щоб зустрітися з офіційними особами країн НАТО та, окремо, з більшою групою країн, які допомагають Україні у військових зусиллях.

 «Війна плинна, динамічна та непередбачувана», — сказав пан Остін, колишній генерал армії. «Боротьба України — це не легкий спринт до фінішу». Він додав: «Ми знаємо, що бойові втрати будуть з обох сторін».

 Але Україна має можливість відновити та відремонтувати частину своєї виведеної з ладу бронетехніки.

«Це дуже важка боротьба, це дуже жорстока боротьба, - сказав генерал Міллі, - і, ймовірно, вона займе багато часу і буде коштувати високо». Ні Україна, ні її союзники не надали оцінки втрат у контрнаступі.

Моральний дух військ РФ: не знають, чому вони в окопах

Щодо росіян він додав: «Їхнє керівництво не обов’язково злагоджене, моральний дух їхніх військ невисокий. Вони сиділи на оборонних позиціях; багато з них навіть не знають, чому вони там».

Президент Росії Володимир В. Путін цього тижня зробив рідкісне публічне визнання того, що Росія має власні виклики, включаючи нестачу високоточних боєприпасів і конфлікти між військовим командуванням і Євгеном В. Пригожиним, лідером приватної військової групи Вагнера, яка очолювала штурм росіянами міста Бахмут.

Ракетний терор цивільних як супровід боїв на фронті 

Росія нещодавно посилила свої ракетні та безпілотні атаки на цілі далеко від лінії фронту, часто цивільні, зосереджуючись тижнями на столиці України Києві, але цього тижня вона звернула свій приціл на інші міста. Протиповітряна оборона України стала дуже міцною в Києві та навколо нього, спроможна збити переважну більшість атакуючих боєприпасів, але в інших місцях їх розкидано мало.

У четвер ракета влучила в Кривий Ріг, місто в центральній частині України, пошкодивши промислову зону та поранивши одну людину, але загиблих немає. У вівторок під час страйку в цьому ж місті стався житловий будинок і склад , убивши щонайменше 12 людей і поранивши десятки інших. Днем раніше ракета знищила квартири та склад в Одесі, на південному узбережжі України, убивши трьох людей і сотні вимушених переселенців , повідомили чиновники.

Але набагато більше російської вогневої потужності було зосереджено на українських силах, які намагалися просунутися відкритою місцевістю вздовж фронту завдовжки сотні миль.

Основні російські оборонні лінії все ще пролягають на відстані 15-20 кілометрів (від 9 до 12 миль) за нинішніми українськими позиціями, пише Джек Уотлінг, науковий співробітник і фахівець із сухопутних військових дій Королівського інституту об’єднаних збройних сил у Британії, у статті, опублікованій у середу. Повільний прогрес Києва відображає кровопролитні бої за розчистку виритих вручну траншей уздовж лінії фронту Росії.

Брак ППО і загроза БПЛА для військових

Українські сили, які намагатимуться просунутися в ці райони, швидше за все, будуть пильно відслідковуватися російськими безпілотниками та обстрілюватися російською артилерією. А поблизу головних рубежів російської оборони є «правильно викопані траншеї та укріплені бетоном вогневі пости, танкові перешкоди, прокладений по землі кабель для координації артилерійських ударів і ще більше мін», – написав він.

Україна стримала значну частину своїх наступальних сил, шукаючи вразливі місця. Але в міру просування військ, кажуть пан Вотлінг та інші аналітики, вони також будуть прикриті меншою кількістю протиповітряної оборони і можуть зазнати ще більшої тривалої атаки російських гелікоптерів і військових літаків.

 Початковий поштовх України, за словами пана Уотлінга, спрямований на те, щоб змусити Росію перекинути резервні війська з-за лінії фронту для підтримки територій, які перебувають під тиском. «Як тільки ці війська будуть виведені вперед, стане легше визначити слабкі місця в російських лініях», — написав він.

** Звіти зробили Стівен Ерлангер у Брюсселі, Меган Спеціа у Львові, Україна, Річард Перес-Пенья та Анушка Патіл у Нью-Йорку.

А автор статті Марк Сантора веде репортажі з України від початку війни з Росією. Раніше він працював у Лондоні як редактор міжнародних новин, який зосереджувався на екстрених новинах, а раніше працював головою бюро для Східної та Центральної Європи у Варшаві. Він також зробив багато репортажів з Африки та Іраку.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі