Нова команда Сирського: основна інформація, успіхи та невдачі

Поділитися
Чим відомі офіцери, які допомагатимуть новому Головнокомандувачу.

Восьмого лютого стало відомо про призначення на пост Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Олександа Сирського, який замінив на посаді Валерія Залужного. Про нього ZN.UA вже писало в деталях. Однак разом з командувачем змінилася і його команда, до якої увійдуть досвідчені військові. Дані про кожного з них ми розглянемо в деталях.

Полковник Вадим Сухаревський

Полковник Вадим Сухаревський з позивним «Барсук» зараз керує немаловідомою 59 мотопіхотною бригадою. Він родом з Закарпаття - закінчив Мукачівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, а пізніше - Львівський інститут Сухопутних військ за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів. 2004-го року в складі 6-ї окремої механізованої бригади встиг взяти участь у Миротворчій місії в Іраку.

Пізніше, вже у 2011 році, в статусі старшого лейтенанта Сухаревський був призначений командиром аеромобільної роти 80-го окремого аеромобільного полку. На початку україно-російської війни в 2014 році брав участь у боях на Донбасі.

Сухаревський відомий тим, що в середині квітня 2014-го року одним з перших порушив наказ не відкривати вогонь після початку АТО та вступив у бій з бойовиками Ігоря Гіркіна, які атакували спецпідрозділ «Альфа» СБУ поблизу Слов'янська.

З 2016-го був командиром 1-го лінійного батальйону 36-ї бригади морської піхоти, у складі якої виконував завдання на Маріупольському напрямку. З 2021 року – начальник штабу 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського.

Вже з початку повномасштабної війни Сухаревський командує 59-ю окремою мотопіхотною бригадою імені Якова Гандзюка. 18 червня 2022 року Сухаревський нагороджений званням Героя України.

Полковник Сухаревський неодноразово відзначав роль безпілотників та інших модерних систем у сучасній війні. Саме він має очолити новостворені Сили безпілотних систем ЗСУ.

Згідно з інформацією джерел “ZN.UA”, саме Сухаревський став першим, хто увійшов до новосформованої команди Сирського. Його кандидатуру підтримала велика кількість професійних військових, а також постаті, які відповідали за формування нової команди - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та голова СБУ Василь Малюк.

Андрій Гнатов

Андрій Гнатов - ще один морський піхотинець в команді Сирського, підрозділи якого були задіяні під час оборони півдня у 2022 році. У 2001 році закінчив Харківський інститут танкових військ. Гнатов – колишній начальник штабу 36-ї окремої бригади морської піхоти та екскомандир 36-ї бригади. З 2022 року – керівник штабу та заступник командувача військ оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ.

Саме він очолював оборону Бахмута та Миколаєва, а також був одним з учасників операції зі звільнення Херсонщини восени 2022-го року. Гнатов нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст., Хрестом бойових заслуг та медаллю «За військову службу Україні».

Павло Паліса

Павло Паліса у 2007 році закінчив Львівський інститут сухопутних військ Національного університету «Львівська політехніка» (зараз це Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана Сагайдачного). У 2019-му випустився з командно-штабного інституту Національного університету оборони.

Повномасштабне російське вторгнення застало Палісу в США, де він навчався в Командно-штабному коледжі армії США. Офіцер не довчився лише три місяці, але диплом йому все ж видали влітку 2022-го. В той час він вже воював у складі ЗСУ.

Після прибуття в Україну він попередньо мав стати заступником командира 58-ї бригади, яка перебувала під Черніговом. Однак вже в дорозі офіцер отримав телефонний дзвінок, який змінив все. Командувач Сухопутних військ, Олександр Сирський, доручив йому геть іншу ділянку фронту та призначив командиром 5-го окремого штурмового полку.

Вже у 2023-му році Паліса став командиром 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», яка брала участь в обороні Бахмута. Військовий називав її «найжорстокішою битвою цієї війни». Окрім всього вищезазначеного, полковник є лицарем Ордена Богдана Хмельницького.

Михайло Драпатий

Бригадний генерал Михайло Драпатий – колишній очільник угруповання «Херсон», екскомандир 58-ї окремої мотопіхотної бригади. На посаді командира другого механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади влітку 2014-го керував операцією зі звільнення заручників у захопленому сепаратистами міськвідділі міліції Маріуполя. Драпатий керував БМП, яка однією з перших увірвалася в окуповане на той час місто.

Пізніше, вже в серпні 2014-го, на держкордоні України з Росією підрозділ Драпатого опинився в оточенні під обстрілами бойовиків з усіх сторін, в тому числі з території Росії. Однак командиру вдалося вивести з оточення понад 260 людей та понад три десятки одиниць техніки.

Вже пізніше батальйон повернувся в зону бойових дій у район Волновахи, а Драпатий почав навчання в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, який закінчив з дипломом магістра в 2017 році.

Влітку 2016-го Драпатий був призначений командиром 58-ї окремої мотопіхотної бригади, яка на той час виконувала завдання в Авдіївці та Ясинуватському районі Донецької області.. У 2019 році Драпатому було присвоєне звання полковника. Після початку повномасштабної війни був одним з очільників контрнаступу на Миколаївщині та Херсонщині.

Ігор Скибюк

Ігор Скибюк почав військову службу у 80-й бригаді ЗСУ ще в далекому 1998 році на посаді командира взводу. Станом на 2022-й рік він вже був командиром бригади. У 2023-му Скибюка призначено начальником штабу – заступником командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ.

80-та бригада під його керівництвом брала участь в обороні Миколаївської області. Там підопічні офіцера показали себе з найкращої сторони, не пропустивши переважаючі сили окупантів вглиб країни. Пізніше був контрнаступ на Харківщині, під час якого саме бригада Скибюка грала одну з основних ролей - прорив у тил ворога.

У жовтні 2022 року Скибюк отримав орден «Золота зірка» та звання Героя України за проведення Харківської операції. Також нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступеня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі