Німецька компанія через Туреччину постачає до РФ станки для виробництва зброї — Bloomberg

Поділитися
НАЗК надіслало німецькій владі листа з проханням зупинити постачання.

Національне агентство з питань запобігання корупції України звернулося до влади Німеччини із закликом припинити постачання до Росії висококласного обладнання, яке використовують виробники боєприпасів, однією з баварських компаній, повідомляє Bloomberg.

За даними НАЗК та джерел видання, так званий верстат з ЧПК (числовим програмним керуванням) виробництва Spinner GmbH постачається на завод у Росії з Туреччини. Обладнання має надійти до адресата вже цього місяця.

Верстат з ЧПК, який використовує комп’ютерні інструменти для виготовлення точних інструментів, необхідний для виробництва осколково-фугасних снарядів, що використовуються російськими військами в Україні.

«Зрозуміло, що як тільки машина дістанеться Росії, ми мало що зможемо зробити, щоб запобігти її використанню у військових цілях: час має важливе значення», — йдеться у листі НАЗК.

Цей факт доводить те, що Росія обходить санкції Європейського Союзу щодо імпорту забороненого обладнання, яке використовується у військових цілях, через такі країни, як Туреччина та Об’єднані Арабські Емірати.

Компанія-виробник Spinner, у свою чергу, повідомило НАЗК, що не має жодної інформації про те, що її обладнання може опинитись в Росії. 

За даними агентства, верстат з ЧПК був завантажений на вантажівку в Туреччині 30 серпня, і мав бути на поромі доставлений до порту на північно-східному узбережжі Чорного моря, а звідти —вирушити на ВАТ «Сєровський механічний завод» у Росії. Цей завод пов'язаний з «Ростехом» — російським державним оборонним концерном, яке перебуває під санкціями Європи та США.

Згідно з документами, імпортером є ТОВ «Юмак», російська компанія, яка є постійним постачальником кількох підсанкційних організацій, які займаються виробництвом боєприпасів, снарядів, а також інших компонентів для танків і російських винищувачів Су та МіГ.

Німецькі виробники, зокрема і Spinner, відомі своїм точним машинобудуванням. Машини використовуються в оборонній промисловості для масового виробництва боєприпасів, включаючи кулі та артилерійські снаряди.

ЗМІ повідомляли, що необхідне для російських оборонних компаній обладнання в Росію завозять військові підрядники, які уникнули потрапляння до санкційних списків. Товари йдуть із Німеччини, Франції, Швейцарії, Угорщини, Словаччини, Італії, Естонії, Литви, Австрії та Польщі. 

Також російські фірми, зокрема і підсанкційні компанії, що займаються виробництвом ракетних установок, бронетехніки та стратегічних бомбардувальників, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до першого кварталу цього року отримали десятки тисяч поставок із Китаю

Європейський Союз готується до внутрішньої боротьби за вміст 12-го пакету санкцій через війну Росії в Україні. Попередній 11-й санкційний пакет було введено у червні. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі