Німеччина та інші союзники підтримали у Міжнародному суді ООН позов України щодо геноциду

Поділитися
Німеччина та інші союзники підтримали у Міжнародному суді ООН позов України щодо геноциду © Міжнародний кримінальний суд
Країни-підписанти Конвенції ООН про геноцид уважно стежать за розглядом цієї справи у Гаазі

20 вересня більше десятка європейських держав, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням визнати його юрисдикцію у справі, порушеній за позовом України щодо зловживання Росією Конвенцією ООН про геноцид та використання її як приводу для вторгнення в Україну. Представники Росії у суді 18 вересня просили суддів відмовитися від розгляду справи через те, що не було доведено факту геноциду. 

Німеччина заявила суддям, що країни «твердо переконані», що Міжнародний суд має юрисдикцію. Представник Німеччини Вібке Руккерт заявила, що її країна дуже зацікавлена в тому, як трактується судом Конвенція про геноцид, «не в останню чергу з огляду на наше минуле», передає Reuters.

Нагадаємо, що Україна звернулася до Міжнародного суду ООН через кілька днів після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення. Україна стверджує, що Росія зловживає Конвенцією ООН про геноцид 1948 року, прийнятою після Другої світової війни, заявляючи, що вторгнення було виправдане для припинення нібито геноциду на сході України. Слухання, що триватимуть до 27 вересня, не заглиблюватимуться в суть справи, а зосереджуватимуться саме на аргументах щодо юрисдикції.

Близько 32 держав виступають у суді на підтримку України, яка хоче, щоб суд продовжив розгляд справи по суті і визнав, що Росія повинна виплатити репарації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі