Велика Британія подала заяву про участь у справі України проти Росії про геноцид, яку незабаром має розглянути Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй. Відповідний документ розміщений на сайті суду.
«На думку Великої Британії, яка є стороною-учасницею Конвенції про запобігання геноциду, вона має прямий інтерес у тлумаченні, яке суд може застосувати до положень Конвенції під час цього провадження», — наголошується в заяві.
Згідно зі статтею 63 Статуту суду, коли йдеться про тлумачення конвенції, учасниками якої є інші держави, ніж ті, що беруть участь у справі, кожна з цих держав має право втрутитися в судовий процес. У цьому випадку пояснення, яке надаватиметься судом, буде однаково обовʼязковим і для них.
Долучення країн до справи відбувається за процедурою intervention — інтервенції з боку третіх сторін. Це вже зробили Латвія, Литва і Нова Зеландія в кінці липня, подавши заявки до Міжнародного суду ООН.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ визнати злочини РФ проти України геноцидом.
Понад 40 країн світу, зокрема, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, США, Японія, Австралія, а також влада Євросоюзу, підтримали позов України проти Росії в Міжнародному суді ООН.
Заступник глави ОП Андрій Смирнов розповів, що Україна хоче створити спеціальний міжнародний трибунал для найвищого керівництва Росії, в тому числі й для диктатора Владіміра Путіна через акт агресії проти нашої країни.
Детальніше про актуальні питання щодо створення Спеціального трибуналу зі злочину агресії проти України - у матеріалі голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександра Мережка "Міжнародний трибунал для Путіна і його поплічників: як можна їх покарати" для ZN.UA.