Не мають іншого вибору: дослідники Єльського університету про примусову паспортизацію українців

Поділитися
Не мають іншого вибору: дослідники Єльського університету про примусову паспортизацію українців © Getty Images
Фахівці зафіксували постійні порушення міжнародного права на окупованих територіях

Українців, які проживають на окупованій Росією території, змушують прийняти російське громадянство, а відмова тягне за собою жорстоке покарання аж до затримань, або депортації. Такого висновку дійшли фахівці Єльського університету у дослідженні, проведеному за підтримки США.

Доповідь була опублікована в рамках програми Conflict Observatory за підтримки Державного департаменту США та проведена лабораторією гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я.

Дослідники університету вважають, що в рамках плану Москви встановити владу над українцями, жителі Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей стають мішенню систематичних спроб позбавити їх української ідентичності. Українці на тимчасово підконтрольних Росії територіях не мають іншого вибору, окрім як прийняти російський паспорт, якщо вони хочуть вижити.

«На основі всебічного аналізу матеріалів із відкритих джерел Yale HRL визначила закони та тактику, яка використовується, щоб унеможливити виживання мешканців, якщо вони не приймуть російське громадянство», — йдеться у висновках дослідження

Низка підписаних президентом Росії Владіміром Путіним указів зобов’язує українців отримувати російські паспорти, що є порушенням міжнародного гуманітарного права, йдеться у доповіді.

Кремль послідовно заперечує звинувачення у військових злочинах в Україні силами, які беруть участь у «спеціальній військовій операції», яка, за його словами, була розпочата з метою «денацифікації» сусіда та захисту Росії.

Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін у травні заявив, що з жовтня минулого року Москва видала паспорти майже 1,5 мільйонам людей, які проживають в анексованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

«Ті українці на окупованій території, які не бажають отримати російське громадянство, зазнають погроз, залякувань, обмеження гуманітарної допомоги та предметів першої необхідності, а також можливих затримань чи депортації – усе це спрямовано на те, щоб змусити їх стати російськими громадянами», — йдеться у звіті із посиланням на значну кількість задокументованих випадків.

«Занепокоєння викликає те, що це, по суті, є порушенням Гаазької та Женевської конвенцій. І такі ситуації є надзвичайно поширеними», — заявив виконавчий директор Натаніель Реймонд з Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я.

Реймонд наголосив, що відповідальність за це лежить на Кремлі разом із Путіним, якому Міжнародний кримінальний суд (МКС) висунув звинувачення у військових злочинах, сказав він.

У тимчасово окупованій Горлівці Донецької області окупанти розіслали на місцеві підприємства всіх форм власності розпорядження, щоб ті надали до так званого «Міністерства державної безпеки ДНР» списки працівників, які не отримали російський паспорт. Кінцевий терміном виконання розпорядження - 1 січня 2024 року.

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники примусово паспортизують дітей від 14 років.

Як повідомляло ZN.UA, у березні 2022 року Росія висунула Україні шість вимог: нейтральність, правовий статус російської мови, демілітаризація, «денацифікація», визнання Криму російським, ОРДЛО – «незалежними» у кордонах Донецької і Луганської областей.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі