Наймасштабніші з часів Холодної війни авіанавчання НАТО: NYT про сигнал Заходу Росії

Поділитися
Наймасштабніші з часів Холодної війни авіанавчання НАТО: NYT про сигнал Заходу Росії Один із бойових літаків, які застосовували під час навчань – A-10 Thunderbolt II © US national archive / Flickr
Чи стали навчання НАТО відповіддю на "кризу"? Сьогодні вночі РФ вкотре атакувала цивільних в Україні. Є загиблі.

Найбільші військово-повітряні навчання в Європі після закінчення холодної війни почалися в понеділок, коли понад 25 країн піднялися в повітря на винищувачах, бомбардувальниках і вантажних літаках у яскравій демонстрації для Росії. Згаданий вище захід союзників Києва планували з 2018 року, але навчання набули особливої ​​актуальності після вторгнення в Україну, яке особливо стривожило членів НАТО, розташованих територіально "в тіні Росії". Нова обстановка змушує військовий альянс переосмислити себе після років заціпеніння, пише The New York Times.

[Ремарка ZN. Сьогодні, у вівторок вночі, ворог вкотре масово атакував українські міста ракетами, випущеними зі своїх стратегічних бомбардувальників-ракетоносіїв].

Нижче наводимо переклад статті NYT.

Навчання відбуваються у Німеччині. Усі країни-учасниці, крім двох, є членами НАТО, включно з Фінляндією. Також бере участь Швеція, яка прагне до НАТО, і Японія, яка є спостерігачем.

«Військово-повітряні сили є першою відповіддю на кризу», — сказав генерал-лейтенант Інго Герхарц, командувач ВПС Німеччини, в інтерв’ю наприкінці навчань у понеділок — перших з 12 днів, які проходили на шести базах по всій країні. «Ми дійсно можемо швидко реагувати, як перші реагувальники».

Навчання під назвою Air Defender 2023 були заплановані задовго до того, як минулого року почалося повномасштабне вторгнення Москви в Україну, але їхнє коріння лежить у російській агресії: незаконній анексії Кримського півострова у 2014 році. Генерал Герхарц, який організував військові ігри, описав це як «дзвінок для пробудження».

Після 30 років скорочення військових бюджетів авіація стала вразливою для НАТО, але це почало змінюватися після російського вторгнення, коли лідери в Києві назвали свою країну першою лінією оборони Європи від Москви. Зрештою Сполучені Штати погодилися дозволити українським пілотам тренуватися на винищувачах F-16 американського виробництва в рамках ширшої кампанії серед деяких країн НАТО щодо постачання Україні військових літаків — не лише для поточного конфлікту, але й для стримування Росії на роки вперед. 

Після вторгнення в Україну НАТО перейшов від того, що військові називають стримуванням у відповідь — покладаючись на обіцянку стати на захист будь-якого члена та відштовхнути будь-які окупаційні сили — до стримування запереченням, яке має на меті запобігти окупації першого місця. Це означає, що більше військ і обладнання будуть постійно базуватися на кордоні з Росією, більше інтеграції військових планів союзників і більше військових витрат.

Можуть знадобитися тижні, аби військові кораблі могли відплити зі Сполучених Штатів, або дні, щоб мобілізувати наземні війська в Європі, проте винищувачі можуть бути підняті за лічені хвилини.

Рейси в понеділок включали піт-стоп на авіабазі в Литві, колишній радянській республіці, де страх перед Росією вимальовується, спеціально для того, щоб показати, як швидко прибудуть військові літаки, що злітають у Німеччині. Подібні зупинки будуть зроблені в інших країнах, які колись були під контролем Москви, — Польщі, Румунії та Чехії.
 
«Зрештою, все залежить від надійного стримування», — сказав генерал Герхарц. «Ми не хочемо бути занадто агресивними, але хочемо показати, що ми сильні».

Готуючись до військових ігор, Сполучені Штати за останні два тижні направили понад 110 літаків і тисячі військовослужбовців, переважно з підрозділів Національної гвардії.

«Це майже безпрецедентна кількість літаків і людей, яку ми перемістили сюди за такий короткий проміжок часу», — сказав майор Вілл Дайк, пілот Повітряної національної гвардії Кентуккі.

Військові навчання відбулися в переломний момент для Німеччини, яка протягом багатьох років не витрачала 2% свого ВВП на оборону, порогову суму, яку повинні взяти на себе країни НАТО. Наприкінці минулого року уряд у Берліні заявив, що очікує досягти 2-відсоткової мети до 2025 року.

Але деякі союзники України залишаються налаштованими скептично, посилаючись на затримку поставок зброї Німеччиною в країну, незважаючи на розмови канцлера Олафа Шольца про нову еру після вторгнення Росії в лютому 2022 року. Пан Шольц виділив 100 мільярдів євро, або 113 мільярдів доларів на зміцнення збройних сил Німеччини, які неодноразово попереджалися про серйозні недоліки у стані та готовності їх техніки та систем озброєння.

Шліфування навичок, здобутих в Іраку та Афганістані

Багато навичок, які будуть перевірені найближчими днями в Німеччині, були відточені західними пілотами та екіпажами авіаційної підтримки протягом останніх 20 років, особливо під час війн в Іраку та Афганістані, сказав полковник Расті Баллард, командувач 182-е авіатранспортного крила Повітряної національної гвардії, що базується в Пеорії, штат Іллінойс.

Але в деякі моменти в понеділок тришарове формування з винищувачів, бомбардувальників і вантажних літаків летіло на висоті понад 10 000 футів від землі, і навіть деякі досвідчені пілоти вважали координацію трохи складною. «Розумова гімнастика» — як Flt. Про це заявив лейтенант Марк Дженкінс з Британських Королівських ВПС.

Він відмовився обговорювати події в Україні, але сказав, що «звичайно» стежить за війною.

«Ми працюємо у складних умовах, — сказав лейтенант Дженкінс. «Мантра така: наполегливо тренуйся; боротися (буде) легко».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі