«Талібан» домовився з Пекіном про поширення китайської ініціативи «Один пояс, один шлях» на Афганістан — Bloomberg

Поділитися
«Талібан» домовився з Пекіном про поширення китайської ініціативи «Один пояс, один шлях» на Афганістан — Bloomberg © unsplash.com/whitehost
В Ісламабаді відбулася зустріч дипломатів Китаю, Пакистану та Афганістану.

«Талібан» домовився з Китаєм і Пакистаном про поширення ініціативи «Один пояс, один шлях» на Афганістан, що потенційно може залучити мільярди доларів для фінансування інфраструктурних проектів у країні, яка опинилася під санкціями. Про це пише Bloomberg.

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган і його пакистанський колега Білавал Бхутто Зардарі зустрілися в суботу, 6 травня, в Ісламабаді і пообіцяли працювати разом над процесом відновлення Афганістану, в тому числі над створенням китайсько-пакистанського економічного коридору на 60 мільярдів доларів для країни, якою керує «Талібан».

«Обидві сторони домовилися продовжувати надавати гуманітарну та економічну допомогу народу Афганістану та посилювати співпрацю в галузі розвитку, в тому числі шляхом розширення китайсько-пакистанського економічного коридору до Афганістану», – йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Пакистану, опублікованій за підсумками зустрічі.

Китайські та пакистанські офіційні особи раніше обговорювали розширення проєкту для Афганістану, побудованого в межах ініціативи лідера Китаю Сі Цзіньпіна «Один пояс, один шлях», започаткованої майже десять років тому. «Талібан», який відчуває нестачу коштів, заявив про готовність взяти участь у проєкті, щоб в перспективі отримати вкрай необхідні інвестиції в інфраструктуру.

Головний дипломат талібів Амір Хан Муттакі відвідав Ісламабад, де зустрівся зі своїми китайськими і пакистанськими колегами, досягнувши відповідних домовленостей.

«Талібан» також сподівається, що Китай збільшить інвестиції в ресурси країни, які оцінюються у трильйон доларів. У січні уряд талібів підписав свій перший контракт з дочірньою компанією китайської національної нафтової корпорації на видобуток нафти.

Китайський і пакистанський міністри також наголосили на необхідності розморозити закордонні фінансові активи Афганістану. Талібам заблоковано доступ до близько 9 мільярдів доларів з резервів Центрального банку Афганістану, що зберігаються за кордоном, через побоювання, що кошти будуть використані для терористичної діяльності.

Заморожені активи

Пізніше Вашингтон погодився розблокувати половину цих коштів, щоб підтримати економіку, але призупинив своє рішення після того, як минулого року таліби запровадили жорсткі обмеження на навчання та роботу жінок в Афганістані.

Таліби розглядають інвестиції як спосіб врятувати економіку, що відчуває брак коштів, оскільки міжнародна допомога, що становить 60% державних витрат, була заблокована після виведення американських військ у 2021 році.

Китай, Росія та Іран є одними з небагатьох країн, які підтримують дружні зв'язки з «Талібаном». Вони надали талібам допомогу на десятки мільйонів доларів, але так і не визнали їхній уряд офіційно.

Згідно зі звітом, США залишаються найбільшим донором гуманітарної допомоги для Афганістану, яку надають міжнародні організації, виділивши понад 2,1 мільярда доларів відтоді, як таліби повернули собі владу.

Минулого тижня в ООН заявили, що цього року організації потрібно 4,6 мільярда доларів, щоб допомогти більш ніж двом третинам 40-мільйонного населення Афганістану, які живуть в умовах крайньої бідності. Опитування, проведене Gallup у 2022 році, показало, що дев'ять з десяти жителів Афганістану вважають, що їм важко або дуже важко виживати на свої нинішні доходи.

Китайський бізнес остерігається інвестувати в Афганістан через напади угруповання «Ісламська держава», яке конкурує з «Талібаном» за вплив. У грудні минулого року група взяла на себе відповідальність за напад на кабульський готель, популярний серед китайських дипломатів і бізнесменів.

Також у регіоні присутня "Організація визволення Східного Туркестану" – угруповання, що базується в Сіньцзяні, яке змушує Пекін досить обережно ставитися до розширення свого впливу.

Другий візит Муттакі до Пакистану відбувся через кілька днів після того, як ООН наголосила на необхідності взаємодії з лідерами «Талібану», оскільки Афганістан зіштовхується з гуманітарною кризою.

Раніше повідомлялося, що Китай став першим інвестором в економіку Афганістану, яка потерпає від санкцій після приходу до влади руху «Талібан». Зокрема, міністр гірничорудної промисловості та нафти талібів і представник китайської нафтогазової компанії CAPEIC підписали контракт на експлуатацію нафтових родовищ на півночі країни, який став першим міжнародним інвестиційним контрактом з моменту приходу до влади в Афганістані «Талібану».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі