На саміті G7 може бути підписана безпекова угода між США та Україною - CNN

Поділитися
На саміті G7 може бути підписана безпекова угода між США та Україною - CNN © KLYONA/depositphotos.com
Угода стане результатом багатомісячних переговорів між Києвом та Вашингтоном.

Сполучені Штати Америки та Україна можуть укласти безпекову угоду та офіційно її презентувати на саміті “великої сімки”. Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела, яким відомі параметри угоди.

Угода є результатом багатомісячних переговорів між США та Україною і, як очікується, зобов'язує США протягом 10 років продовжувати підготовку українських збройних сил, розширювати співпрацю у виробництві озброєння та військової техніки, продовжувати надавати військову допомогу та розширювати обмін розвідувальними даними.

Але, як очікується, це зобов'язання буде "виконавчою угодою", що робить його менш формальним, ніж договір, і не обов'язковим для виконання будь-яким майбутнім президентом.

Угода між Вашингтоном та Києвом не містить конкретних грошових зобов'язань щодо підтримки оборони України, повідомили два джерела, знайомі з текстом угоди.

За словами одного зі співрозмовників, у додатку до угоди буде викладено, як адміністрація Байдена планує працювати з Конгресом над виконанням зобов'язань у сфері безпеки, зокрема, щодо довгострокового фінансування, яке буде необхідне для підтримки оборони України.

Очікується, що зобов'язання, які підпишуть США і Україна, будуть подібні до 14 інших двосторонніх угод, які Україна вже уклала з іншими союзниками, в тому числі з Великою Британією, Францією і Німеччиною. За словами одного з джерел, американсько-українська угода стане 15-ю подібною угодою, а 17 інших країн зобов'язалися провести переговори з Україною щодо укладення подібних двосторонніх пактів про безпеку.

Як частина документу, США пообіцяють провести консультації з Україною одразу після майбутньої атаки з боку Росії, щоб визначити подальші кроки, кажуть люди, знайомі з контурами угоди.

"Велика Британія, Франція і Німеччина також включили положення, що закликають до таких переговорів протягом 24 годин після російської атаки", - додали у виданні.

Раніше безпекову угоду з Німеччиною експерти назвали найобережнішою з усіх існуючих. Під час її підготовки Берлін кілька разів намагався сформулювати її таким чином, щоб взяти на себе якомога менше юридичних зобов’язань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі