Нинішнього року Україна буде змушена захищатися і зміцнювати свою армію та оборонну промисловість в умовах переваги Росії, а повернутися до наступальних операцій зможе не раніше 2025 року. Про це йдеться в аналітичній записці про перебіг російсько-української війни, яку опублікувала група провідних західних військових експертів, повідомляє BBC News | Російська служба».
"Утримати, наростити і вдарити" - так назвали свою записку Майкл Кофман та Дара Массікот із Фонду Карнегі за міжнародний світ, а також старший науковий співробітник американського Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі.
Вони вважають, що у 2024 році Київ має утримати свої позиції під тиском переважаючих сил росіян, наростити свої сили та можливості, а потім завдати успішного удару.
Автори записки докладно перераховують, на які саме аспекти потрібно звернути увагу. В тому числі:
▪ Створення потужних оборонних ліній на кшталт тих, що Росія побудувала перед початком українського контрнаступу влітку 2023 року.
▪ Поповнення складу ЗСУ – при цьому має збільшитися не лише його чисельність, а й якість, пишуть автори. Наразі середній вік українського військового перевищує 40 років, і стан здоров'я бійців не завжди дозволяє їм брати участь у штурмових операціях. У співпраці із західними країнами ЗСУ також необхідно покращити підготовку своїх військових, продовжують автори.
▪ Україна також має разом із західними виробниками налагодити випуск бойових дронів та систем радіоелектронної боротьби. Та й загалом Захід має наростити постачання Україні військової техніки та боєприпасів. При цьому ЗСУ мають забезпечити ефективне використання та обслуговування наданого Заходом військового обладнання.
Виконання цих умов, на думку авторів записки, дасть Україні шанс переламати хід війни: «Якщо у 2024 році Україна зможе виснажити сили РФ на піку російських оборонних витрат, потім повернути ініціативу та завдати російській армії серії поразок у 2025 році, вона може отримати необхідні важелі впливу на Москву».
Раніше Wall Street Journal дійшов висновку, що "виснажена" Україна вимагає часу на відновлення і, ймовірно, не зможе провести значну контрнаступну операцію до 2025 року.