Міноборони затвердило систему домедичної допомоги, яка дозволить зберегти життя воїнів на фронті

Поділитися
Міноборони затвердило систему домедичної допомоги, яка дозволить зберегти життя воїнів на фронті © скриншот видео
Документом вводиться поділ домедичної допомоги на чотири рівні.

В українській армії затвердили перелік, яку домедичну допомогу мають надавати військовослужбовці з різними рівнями підготовки. Міністерство оборони України ввело нові норми наказом № 436 від 29 червня 2024 року, повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що документ визначає, який об’єм домедичної допомоги мають надавати військовослужбовці та співробітники Сил безпеки і оборони під час ведення бойових дій, виконання бойових та спеціальних завдань, а також підготовки військових.

“Встановлення обсягів домедичної допомоги – це вкрай важливий крок, якому передувала велика робота із західними партнерами, бойовими медиками та представниками профільних громадських організацій”, – наголосила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова та додала, що над документом також працювали Генштаб, представники видів, окремих родів військ (сил), а також інші складових Сил оборони. 

Вона переконана, що затверджена система акумулює найкращий досвід України та країн НАТО. Вона дозволить зберегти життя та здоров’я українських воїнів на фронті та підвищити якість підготовки з тактичної медицини.

Як уточнили в Міноборони, документом вводиться поділ домедичної допомоги на чотири рівні. Нові норми встановлюють перелік навичок та інтервенцій, які мають використовувати військовослужбовці для надання допомоги постраждалим. Також там є перелік лікарських засобів для надання допомоги.

Водночас керівниця департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксана Сухорукова переконана, що на основі цього документу відомство буде вибудовувати сучасну та ефективну систему для збереження життя та здоров’я військовослужбовців на фронті. вона додала, що обсяги надання домедичної допомоги дозволять розробити єдині стандарти підготовки та типові навчальні програми з тактичної медицини.

Нагадаємо, Міноборони разом з Міністерством цифрової трансформації, з Міністерством економіки і Пенсійним фондом України працює над створенням послуги єБронювання. Найближчим часом відбудеться запуск повноцінної послуги. Зараз вона тестується, вже є кілька сотень успішних бронювань. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі