Міноборони допустило до постачання у ЗСУ інженерну машину Buffalo MPV: характеристики

Поділитися
Міноборони допустило до постачання у ЗСУ інженерну машину Buffalo MPV: характеристики © Getty Images
Конструкція дозволяє витримувати підриви на мінах.

Міністерство оборони кодифікувало і дозволило постачання до Збройних Сил України броньованої інженерної машини Buffalo MPV, яку вважають однією з найзахищеніших у світі.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Buffalo MPV – це інженерна машина, створена для Армії США за технологією MRAP (Mine Resistant Ambush Protected), яка забезпечує підвищений рівень захисту від мін та засідок. Однією з ключових особливостей цієї машини є V-подібна форма днища, яка сприяє розсіюванню енергії вибуху, а також спеціальні амортизуючі крісла, які зменшують вплив ударної хвилі на екіпаж. Конструкція бронеавтомобіля включає монолітну бронекапсулу та зовнішні вибухопоглинаючі агрегати, що забезпечують додатковий рівень безпеки.

Buffalo MPV є глибокою модернізацією відомого бронеавтомобіля CASSPIR, який використовували у військових конфліктах у Південній Африці з 1980-х років, а також в Іраку та Афганістані. Наразі ці панцирники перебувають на озброєнні армій та силових структур понад 10 країн світу. Примітно, що за час експлуатації в бойових умовах жоден військовий не загинув у жодному CASSPIR, який зазнав вибухів або обстрілів.

На озброєнні армій Канади, Франції, Італії, Пакистану та Великої Британії зараз перебувають бронеавтомобілі Buffalo MPV. Вони належать до ІІІ категорії захисту за стандартом STANAG 4569, що дозволяє витримувати підриви на мінах із силою вибуху до 20 кг тротилу. Вікна бронеавтомобіля оснащені 15-сантиметровим куленепробивним склом, а бронекапсула виготовлена з композитної броні, додатково захищеної кумулятивними решітками. Машина також оснащена 9-метровим маніпулятором з вмонтованою камерою і сенсорами для знешкодження вибухових пристроїв.

Це важливе оновлення військового арсеналу України дозволить значно підвищити рівень захисту особового складу під час виконання інженерних завдань у зоні бойових дій.

Нагадаємо, у 2024 році Міноборони допустило до експлуатації у ЗСУ понад 60 нових зразків боєприпасів вітчизняного виробництва

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі