Міністерська конференція з питань людського виміру у Монреалі зібрала представників 70 країн світу

Поділитися
Міністерська конференція з питань людського виміру у Монреалі зібрала представників 70 країн світу © Офіс президента України
Зустріч вийшла на глобальний рівень за участю представників з усіх континентів

У канадському Монреалі відбулася Міністерська конференція з питань людського виміру, присвячена реалізації четвертого пункту Формули миру. Тема заходу — «Звільнення полонених і депортованих осіб». У попередні тижні провели ще вісім тематичних конференцій із імплементації Формули миру. Захід у Монреалі є дев’ятим та завершальним. Він відкриває шлях до Другого саміту миру, — пояснюють в українському уряді.

Про це повідомляє RFI.

У конференції в Монреалі взяли участь представники понад 70 країн світу. Захід організували держави-співголови робочої групи з реалізації четвертого пункту Формули миру — Канада, Норвегія та Україна.

Глава МЗС Андрій Сибіга підкреслив у виступі, що «мир за будь-яку ціну — це капітуляція, окупація, депортація та катування. Україна ніколи не погодиться на мирні ініціативи, розроблені без України й за її спиною, які залишать винуватців безкарними».

Глава МЗС висловив вдячність Канаді та Норвегії за лідерство в просуванні Формули миру та наголосив, що таке лідерство та сильні рішення партнерів нині є критично важливими.

Як зазначила у виступі міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі, в Оттаві сподіваються, що країни всього світу підтримають план повернення українських дітей.

Жолі закликала представників делегацій-учасниць у конференції дати «рішучу обіцянку» забезпечити повернення

Росія намагалася заблокувати конференцію в Монреалі, розповів міністр закордонних справ Андрій Сибіга після завершення заходу, зазначивши, що зустріч вийшла на глобальний рівень за участю представників з усіх континентів.

Сибіга підкреслив, що Росія вбачає в обговоренні цієї теми загрозу через свою безкарність, адже численні злочини Кремля мають трагічні наслідки для тисяч українців.

Нагадаємо, з російського полону було визволено понад 3 тисячі українців за 58 обмінів, і 95% з них зазнали жорстоких тортур, що стало частиною російської державної політики. Майже 42 тисячі цивільних внесені до Єдиного реєстру зниклих безвісти, а близько 20 тисяч людей насильно переміщено або депортовано. За останніми даними, вдалося повернути додому близько 860 депортованих дітей. Наразі у російському полоні перебувають близько тисячі українських журналістів, священників та тяжкопоранених.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі