Посол України у США Оксана Маркарова розповіла, що у Вашингтоні "змінили тональність", коментуючи можливе надання нашій країні далекобійних ракет ATACMS. Втім під час інтерв'ю The Page вона наголосила, що подібні обговорення зазвичай є непублічними.
"Якщо до цього всі відповіді звучали як "just forget it", тоді (у травні - ред.) ми вперше почули про те, що питання обговорюється, - пояснила Маркарова. - Але немає якихось непереборних червоних ліній, і є багато можливостей, про які ми спочатку чули "ні", а потім чули "так". Це не завжди тому, що була чітка позиція "ні" і вона змінилась на чітку позицію "так" – це тому, що для отримання кожної спроможності існує великий набір факторів. І політична готовність надавати допомогу – важливий, та далеко не єдиний чинник".
Коли йдеться про постачання ATACMS, то беруться до уваги наявність ракет в достатній кількості, тренування військових, постачання озброєння, його інтеграція з тим, яке вже є у ЗСУ, виробничий комплекс, який має підтримувати, та логістика. Маркарова наголосила, що важливо також, аби можливість поставити Силам оборони ці ракети мали не тільки Штати, але й інші партнери.
Нагадаємо, 9 червня до Палати представників США законодавці внесли резолюцію щодо негайного надання Україні тактичних комплексів ATACMS. Вона є двопартійною, тобто підтримуваною і республіканцями, і демократами.