Маємо зробити все, щоб Україна була якомога краще підготовлена до наступного періоду наступу – ексдиректор ЦРУ

Поділитися
Маємо зробити все, щоб Україна була якомога краще підготовлена до наступного періоду наступу – ексдиректор ЦРУ © U.S. Army/ flickr
Девід Петреус вважає, що рішення про надання зброї приймаються повільно, але вже немає «забагато занепокоєння», як раніше

Ексдиректор ЦРУ та колишній командувач Центрального командування США (2008-2010) генерал Девід Петреус заявив, що у керівництві Сполучених Штатів вже немає «забагато занепокоєння» щодо надання Україні певних озброєнь. Але зауважує, що рішення про виділення зброї ухвалюються повільно. Про це генерал, який очікує на «ланцюгову реакцію» у наступі ЗСУ на півдні, заявив на Київському безпековому форумі 5 вересня, відповідаючи на запитання «Чому підтримка Заходу зброєю є такою повільною?»

«Було логічно мати певну пересторогу, як говорив президент Байден. Ніхто не хотів початку світової війни. Я був у ситуаційній кімнаті, коли приймаються подібні рішення. І я розумію, як приймають ці рішення люди, що там знаходяться, на відміну від тих, хто знаходиться зовні. Я думаю, що деякі рішення мали б прийматися швидше… Звичайно, хотілося б щоб певні рішення були швидшими. Може, бажання уникнути ризиків було занадто високим, але коли сидиш у кімнаті, де приймаються ці рішення, багато речей сприймаються трохи по іншому… Але ми вже пройшли певний період, коли було забагато занепокоєння і треба зробити все, що в межах можливого», – сказав Петреус.   

На думку генерала, питання про надання Україні танків M1 Abrams мало б бути ухвалене на шість місяців раніше. Так само необхідно швидше рухатися у наданні літаків F-16 та по іншим системам озброєння. Надання цих видів озброєння, за словами Петреуса, має «певний ефект каталізатора». 

Генерал також зауважив, що багато у подальшій підтримці США буде залежати від успіху України в наступальних діях. 

«Ми маємо зробити все, щоб Україна була якомога краще підготовлена й на наступний період наступу, який буде вже після періоду бездоріжжя й викликаної поганою погодою паузи», – заявив генерал Петреус, але зауважив, що немає жодного виду озброєння, «який би радикально змінив ситуацію».

Нагадаємо, на думку CNN, Україна стикається з багатьма проблемами на шляху до першого бойового застосування винищувачів F-16. Найбільшими є швидка підготовка пілотів та складне технічне обслуговування.

Також США не поспішають із наданням Україні ракет ATACMS. У Пентагоні вважають, що Київ має більш нагальні потреби і кажуть про обмеженість власних запасів.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі