Якщо почати мобілізацію молоді від 18 років, то не буде майбутнього України, вважає уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець. Під час інтерв'ю УП він назвав категорію громадян, яка є найбільш ефективною, і яка може та повинна воювати.
"Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає родин, немає дітей, автоматично у нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас є ще достатньо велика кількість чоловіків середнього віку — від 30 до 45 років", — наголосив омбудсмен.
Він також розповів, що станом на грудень 2024-го отримав майже чотири тисячі скарг на дії представників ТЦК під час здійснення мобілізаційних заходів. Закарпаття — регіон, де таких звернень найбільше, на другому місці Кропивницький.
"Є випадки, коли за моїм поданням зібрали окреме засідання ВЛК, провели повний аналіз і зафіксували, що людина, яку до цього на ВЛК визнали "повністю здоровою", має насправді хворобу, — розповідає Лубінець. — В результаті цього чоловіка мобілізували, але він пішов у ЗСУ виключно в тилове забезпечення, одразу знайшли частину, де йому запропонували конкретну посаду".
Втім, трапляються інциденти, коли скарги не підтверджуються.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський, попри заклики США, заявив: зниження мобілізаційного віку до 18 років не буде. Глава держави наголосив, що країна не повинна компенсувати нестачу озброєння молодими солдатами. З таким рішенням не погоджується офіцер ЗСУ та експерт у сфері безпілотників Юрій Касьянов, який пояснює, що середній вік бійця Сил оборони, який сьогодні становить від 45 до 50 років, впливає на боєздатність війська.
Чи дійсно необхідно Україні знизити мобілізаційний вік до 18 років, як про це говорять наші міжнародні партнери? Розбирався з цим Олександр Чистяков у статті "Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?".