Нещодавні територіальні втрати — передусім вихід ЗСУ з Авдіївки, на додачу до затримок з пакетами військової допомоги від США та ЄС, викликали зростаюче занепокоєння щодо долі України у 2024 році. Попри невдачі на полі бою й затримки з наданням допомоги, складалося враження, що Україна виграє час для переозброєння, реорганізації й передислокації для наступальної контратаки влітку цього року.
Але це було шість днів тому, перед тим, як росіяни розпочали наступ на Харків. Місто мало б бути добре укріпленим шляхом покращення втрачених оборонних позицій після перемоги України 18 місяців тому. Але те, що мало бути серією бункерів, мінних полів і оборонних споруд, що накладаються один на одного, створених для стримування російського наступу й остаточного звільнення Харкова від Росії, схоже, перетворилося на українську французьку Лінію Мажино, вважає The Telegraph.
Лінія Мажино, збудована в 1930-х роках для стримування німецького вторгнення у Францію, була величезною серією оборонних позицій, побудованих уздовж східних кордонів Франції. Лінія мала чотири різні, але пов'язані між собою стратегічні цілі: запобігти німецькому раптовому нападу; стримати транскордонне вторгнення; прикрити мобілізацію французької армії; і стати основою для французького контрнаступу. Зрештою, вона зазнала невдачі в усіх цих завданнях.
Прогалини в обороні завжди передбачають перекриття позицій, а оборонні споруди створюють широку і глибоку оборонну лінію. 30 тисяч росіян не є прогалиною в будь-якій обороні. Зараз виникають питання щодо того, чи була оборона України взагалі побудована належним чином.
Звичайно, занепокоєння викликає те, що ці проблеми можуть бути відтворені по всьому фронту. Простіше кажучи — Україна не може дозволити собі робити ці неймовірно елементарні тактичні та оперативні помилки на цьому етапі війни. Київ повинен заново навчитися мистецтву оборони, зазначає газета.
Нагадаємо, що російський наступ на Харків переслідує дві мети: по-перше, розколоти й послабити українську оборону; по-друге, забезпечити буферну зону для російського міста Бєлгород. Росія виявила слабкі місця в Україні й тепер використовує їх повною мірою до того, як прибуде решта американської допомоги.