Кулеба: Україна працює над ануляцією імунітету Путіна. Зараз створення трибуналу для РФ підтримують 30 держав

07 березня, 2023, 06:54 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Слід розуміти, що йдеться не лише про покарання лідера РФ, але й глави Міноборони країни-агресора, міністра закордонних справ. Тобто всієї верхівки Кремля. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що створення міжнародного трибуналу для російського президента Владіміра Путіна та усього військово-політичного керівництва РФ підтримали 30 держав, серед яких і G7. 

"Я радий повідомити, що країн, які підтримують спецтрибунал для Росії, вже 30. Приєдналася сьогодні Греція до цієї групи. У вихідні було 29 країн", – заявив міністр під час телемарафону. 

Кулеба пояснив, що перебування у цьому переліку означає, що країна згодна на створення трибуналу, який судитиму кремлівську верхівку за повномасштабну агресію проти України.

"Спецтрибунал зосередиться конкретно на злочині агресії. А це Путін та його найближче оточення: Шойгу, Лавров і вся тусовка злочинна", – сказав він.

Кулеба сподівається, що на найближчій зустрічі представники усіх 30 країн просунуться в питанні імунітету для Путіна.  

"У міжнародному праві є трійка, яка користується повним імунітетом від будь-якого переслідування. Це президент, прем'єр-міністр і міністр закордонних справ. Наша мета – розв'язати це питання імунітетів, але це філігранна, нейрохірургічна операція", – сказав Кулеба.

Читайте також: Україна формуватиме коаліцію трибуналу щодо РФ на базі ООН – Качура

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що для покарання Росії за воєнні злочини спершу необхідне політичне об'єднання країн, позаяк держави "бояться створювати трибунали". Найкраще для цього підходить якийсь з майданчиків ООН. Тим часом суддя Народного суду в Гаазі Стівен Реп зауважив, що Україні потрібне успішне голосування саме в Генасамблеї -  аби відповідну резолюцію підтримали не лише члени Євросоюзу, але й 90 позаблокових країн. Щодо Ради безпеки ООН, то вона не підходить, позаяк там Росія має право вето. 

Related video

На якому етапі перебуває зараз цей складний процес, які існують погляди на модель трибуналу та які часові віхи будуть ключовими в першій половині цього року? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши статтю Еріка Кучеренка "Як Україна наближає створення трибуналу, що засудить Путіна&Ko".

Дивіться спецтему: Обстріл багатоповерхових будинків у Запоріжжі: зросла кількість постраждалих Під завалами можуть бути люди. Шлях з Авдіївки перетворився на "дорогу смерті" – МВА Водночас, евакуювати цивільних із міста, яке перебуває під інтенсивним вогнем РФ, ще вдається. Глава МЗС Бразилії: Путіна можуть заарештувати, якщо він приїде з візитом У відомстві також підтвердили, що засуджують агресивне вторгнення Росії в Україну. Росія змінить цілі ударів по Україні, хоча не відмовиться від обстрілів енергетики – ГУР У розвідці розповіли, на яких об'єктах можуть в подальшому концентруватися окупанти під час ударів по нашій території. Повоєнна відбудова – це можливість для Японії перетворитися з донора на інвестора України – експерт  Наразі Японія не надає Україні летальну військову допомогу, але однозначно демонструє підтримку українцям у захисті територіальної цілісності держави.
Підготував/ла : Вікторія Хмілевська
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК