Кремль шантажує Мексику, Туреччину, ОАЕ та інших наслідками включення Росії до «чорного списку» FATF

Поділитися
Кремль шантажує Мексику, Туреччину, ОАЕ та інших наслідками включення Росії до «чорного списку» FATF © FATF/facebook
За останні тижні Москва тиснула більше, ніж на шість країн-членів FATF 

Росія посилює лобістську кампанію, щоб уникнути нових фінансових обмежень через включення до «чорного списку» Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), що може занурити російську економіку в ще більшу ізоляцію через війну в Україні, повідомляє Bloomberg. 

За останні тижні Москва звернулася до більш ніж півдюжини країн, включаючи Саудівську Аравію, Туреччину, Мексику та Об'єднані Арабські Емірати, щоб пояснити негативні наслідки для торговельних зв'язків, якщо FATF включить її до «чорного списку» на засіданні 19-23 червня. Також у погрозах використовується перспектива розірвання інвестиційних угод, припинення співпраці в оборонних і енергетичних проектах. Про це йдеться у документах, з якими ознайомилося агентство Bloomberg, а також про це розповідають чиновників в країнах НАТО, знайомі з ситуацією.

Внесення Росії до першого списку поставило б її поряд з Північною Кореєю, Іраном та М'янмою. 

Кремль попереджає країни, що внесення Росії до списку FATF ускладнить і зробить дорожчим для них продовження ведення бізнесу з Росією. Розрахунки, наведені в документах для офіційних осіб Туреччини та ОАЕ, свідчать, що кожній з цих країн російські економісти прогнозують втрати у розмірі майже 1% їхнього валового внутрішнього продукту у вигляді втраченої торгівлі та інвестицій.

Раніше повідомлялося, що Росія тиснула на Індію й вимагала від неї на зустрічі FATF виступити проти включення РФ до санкційних списків організації. Росфінмоніторинг зараз намагається скликати віртуальну зустріч з колегами з Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки (з групи БРІКС) де це питання, ймовірно, буде на порядку денному.

Інтенсивність зусиль Кремля підкреслює ризики, з якими зіштовхнеться уряд президента Владіміра Путіна у разі внесення РФ до «чорного списку» FATF, і дає уявлення про те, як Росія веде справи з деякими своїми комерційними партнерами. 

Хоча США та їхні союзники вже запровадили безпрецедентні санкції проти Росії через війну, Кремлю досі вдавалося пом'якшити частину удару по своїй економіці, зміцнюючи зв'язки з такими країнами, як Китай та Індія, країнами Перської затоки та іншими державами так званого Глобального Півдня, які здебільшого зберігали нейтралітет. 

Москва також намагалася обійти деякі обмеження, імпортуючи заборонені технології через треті країни – операції, які можуть ускладнитися, якщо ці юрисдикції запровадять посилені заходи належної перевірки за рішенням FATF.

Чим погрожує Росія у заявах та документах

У випадку ОАЕ внесення Росії до списку FATF нівелювало б деякі досягнення у двосторонній торгівлі, яка минулого року досягла рекордних рівнів завдяки енергетиці, пов'язаним з нею інвестиціям і торгівлі іншими товарами, заявляє Москва. 

Туреччина втратить доходи від російських туристів, оскільки потенційні труднощі в обробці платежів відлякують відвідувачів, в той час як зрив контрактів за такими великими проектами, як атомна електростанція «Аккую» або газопровід «Турецький потік», може призвести до мільярдних збитків. У тому ж документі зазначається, що Туреччина імпортує з Росії кілька ключових товарів, включаючи вугілля, метали, нафтопродукти, природний газ і пшеницю.

Торгівля Росії з ОАЕ та Туреччиною різко зросла після вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Ці дві країни є одними з кількох, які стали каналами, через які російські фірми можуть отримувати товари, що потрапили під санкції, оскільки поставки до Росії таких технологій, як напівпровідники та інтегральні схеми з Європи та США, здебільшого припинилися. 

Росія попередила Саудівську Аравію, що проект державної компанії «Росатом» з будівництва атомної електростанції в країні може опинитися під загрозою, так само як і інвестиції, зроблені холдинговою компанією Kingdom Holding Co. мільярдера принца Альваліда бін Талала в російські енергетичні компанії ПАТ «Газпром», ПАТ «Лукойл» і ПАТ «Роснефть».

В іншому документі РФ нагадала владі Малайзії, що вони імпортують значні обсяги нафтопродуктів і алюмінію з Росії. Під загрозою можуть опинитися й інші проекти, пов'язані з постачанням вертольотів і добрив в Куала-Лумпур, а також проекти малайзійських компаній, які реалізують в Росії, що стосуються нафтопродуктів, синтетичного каучуку і гумових сумішей, а також деревоволокнистих плит, йдеться в документі.

Російське державне агентство попередило своїх мексиканських колег про «серйозні труднощі» у спільних проектах розвитку за участю «Лукойлу» і розгортання московської платіжної системи «Мир», якщо дії FATF не будуть відвернені. Буде завдано шкоди торговельним відносинам, в тому числі російським поставкам добрив, сталевої продукції, алюмінію і синтетичного каучуку до Мексики, йдеться в заяві.

Згідно з документами, Москва надіслала більш загальні прохання до низки інших урядів. Протягом усього спілкування з цільовими країнами Росія закликала протистояти спробам України та інших країн внести її до «чорного списку» або «сірого списку» FATF та висловила розчарування тим, що країни не виступили проти призупинення її членства у FATF.

Нагадаємо, що Мінфін та Держфінмоніторинг запропонували FATF внести Росію до «чорного списку» на засіданні в Парижі, яке відбудеться 19-23 червня. Глава Мінфіну Сергій Марченко зазначив, що представники РФ намагаються шантажувати членів FATF, що є ще одним прикладом грубого порушення зобов'язань з боку Росії.

Раніше у Держфінмоніторингу розповіли, що зроблено для визнання Росії державою, що фінансує тероризм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі