Фінансування тероризму: Україна закликає внести Росію до "чорного списку" FATF через нові злочини

Поділитися
Фінансування тероризму: Україна закликає внести Росію до © Фото з відкритих джерел
Засідання FATF відбудеться в червні.

Мінфін та Держфінмоніторингу планують запропонувати Міжнародній групі з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) внести РФ до "чорного списку" на засіданні в Парижі, яке відбудеться 19-23 червня. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.

Міністр фінансів Сергій Марченко офіційно попросив міністрів фінансів та інших відповідальних за політику протидії відмиванню коштів у країнах-членах та спостерігачах FATF підтримати ініціативу України. 

Зазначається, що 24 лютого поточного року FATF призупинила членство РФ в організації. Однак цього замало.

"Росія розміщує ядерну зброю в білорусі, торгує зброєю з Іраном, внесеним до “чорного списку”, фінансує тероризм через ПВК “Вагнер” та інші структури, співпрацює з Північною Кореєю щодо ядерної програми, здійснює масовані кібератаки на Україну та інші держави і використовує криптовалюту для відмивання брудних грошей. FATF була створена для протидії таким атакам на глобальну безпеку", - зазначив міністр.

"Внесення Росії до “чорного списку” обмежить її доступ до зовнішніх ринків та вимагатиме від усіх юрисдикцій FATF застосовувати посилену перевірку та ефективні контрзаходи для захисту міжнародної фінансової системи від постійно зростаючих ризиків, які створює Росія. Це захистить глобальну фінансову безпеку, допоможе закрити існуючі лазівки в санкційних режимах і зупинити неспровоковану і незаконну війну проти України", - додав голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський. 

Росія також вчинила низку нових порушень з моменту призупинення її членства, зокрема:

  • Терористичні акти, які створюють ризики для тисяч цивільних осіб. Зокрема 6 червня 2023 року Росія зруйнувала Каховську дамбу в Херсонській області, спричинивши одну з найбільших техногенних катастроф в Європі за останні десятиліття.
  • Фінансування розповсюдження ядерної зброї. Так, РФ затвердила передачу ядерної зброї білорусі.
  • РФ продовжує торгувати зброєю з юрисдикціями, на які поширюються санкції ООН. Судна під російським та іранським прапорами маскують судноплавні маршрути в Каспійському морі, щоб торгувати зброєю та уникати санкцій.
  • Зростання кіберризиків. У 2023 році росія збільшила інтенсивність кібершпигунських атак на урядові організації щонайменше 17 європейських країн.
  • Зусилля з обходу санкцій. Росія використовує віртуальні активи для обходу перевірок щодо протидії відмиванню грошей та обходу економічних санкцій.
  • РФ підозрюють у торгівлі людьми. У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд звинуватив низку російських посадовців у примусовій депортації українських дітей з окупованих регіонів, що створило ризик торгівлі людьми.
  • Зростання рівня корупції. У березні 2023 року росія офіційно вийшла з Групи держав по боротьбі з корупцією (GRECO). Комітет Ради Європи MONEYVAL висловив занепокоєння щодо ризиків збільшення рівня корупції з боку росії. 

Нагадаємо, що під час пленарного засідання Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), яке проходило з 20 по 24 лютого у м. Париж (Франція), Україна порушила питання санкціонування РФ за фінансування тероризму.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі