Єврорада ввела санкції проти 18 осіб, пов'язаних із ПВК «Вагнер»

Поділитися
Єврорада ввела санкції проти 18 осіб, пов'язаних із ПВК «Вагнер» © vremia.in.ua
"Група Вагнера" діє на території кількох країн, включаючи Україну, Лівію, Центральноафриканську Республіку (ЦАР), Малі та Судан.

Європейська Рада ввела санкції проти 11 фізичних та семи юридичних осіб, пов'язаних із російською приватною військовою компанією «Вагнер», йдеться на сайті Євроради.

«Група “Вагнер” становить загрозу і для населення країн, де вона діє, і для Європейського Союзу. Вони ставлять під загрозу міжнародний мир та безпеку, оскільки не діють у жодних правових рамках. ЄС має намір продовжувати вживати відчутних заходів проти порушень міжнародного права. Ми виступаємо на захист прав людини всюди», - сказав Верховний представник із закордонних справ та безпекової політики ЄС Жозеп Боррель.

Серед тих, хто потрапив під санкції - два командири групи “Вагнера”, які брали активну участь у захопленні міста Соледар у січні 2023 року, голова групи “Вагнера” в Малі, де найманці залучалися до актів насильства та численних порушень прав людини, включаючи позасудові страти, і навіть різні високопоставлені члени групи в ЦАР. До останніх належать радник з безпеки президента ЦАР, прессекретар угрупування в країні, а також відомі члени угруповання, які виконують оперативні функції або керують провагнерівськими пропагандистськими та дезінформаційними кампаніями.

Діяльність групи в Судані також є об'єктом уваги, оскільки у списках фігурують такі компанії, як Meroe Gold та M-Invest, а також голова останньої. Ці компанії, а також Lobaye Invest Sarlu та Diamville в ЦАР потрапили під санкції у зв'язку з їхньою роллю у незаконній торгівлі золотом та алмазами, награбованими силою у місцевих торговців.

Фонд захисту національних цінностей (FDNV), підрозділ зв'язків із громадськістю "групи Вагнера", також включений до списку, як і його голова. Центральноафриканська радіостанція Lengo Sengo включена до списку за участь в онлайнових операціях впливу від імені Росії та групи "Вагнера" з метою маніпулювання громадською думкою.

Санкції передбачають заморожування активів, заборону отримувати кошти від громадян та компаній ЄС; фізичним особам заборонили в'їжджати до ЄС, навіть транзитом.

Нагадаємо, 6 лютого Верховна Рада визнала ПВК "Вагнер" міжнародною злочинною організацією та терористичною заодно.

3 лютого Офіс генерального прокурора України повідомив про підозру засновнику "Вагнера" Євгєнію Прігожину в посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та веденні агресивної війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України). За даними слідства, Прігожин безпосередньо відповідальний за тисячі воєнних злочинів в Україні, до того ж він відкрито визнає свою роль у веденні війни проти України. 

За інформацією Wall Street Journal з посиланням на розвідку, бійцям "Вагнера" платять набагато краще, ніж солдатам регулярної армії Росії. Найманці отримують по 5790 доларів на місяць, а також 2500-11000 доларів премії залежно від успішності місій та їхньої ролі у виконанні цих завдань. Також «вагнерівці» отримують додаткові гроші за вбивство українських солдатів. У рекламі «Вагнера» у соціальних мережах зазначається, що пропонована оплата – від 4200 доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі