Як збити міжконтинентальну ракету Росії? Системи ППО, що можуть з нею впоратись

Поділитися
Як збити міжконтинентальну ракету Росії? Системи ППО, що можуть з нею впоратись © Getty Images
Оскільки це перше застосування ракети в бойових умовах, достеменна ефективність протидії їй не відома. 

Збити міжконтинентальну ракету РС-26 Рубеж, якою Росія імовірно вдарила по Дніпру 21 листопада 2024, можливо, але неймовірно складно та потребує застосування цілого комплексу засобі. При цьому в Україні немає таких засобів, які потенційно можуть перехоплювати міжконтинентальні балістичні ракети.

Зазначимо, що інформація про можливість про збиття РС-26 Рубеж базуються не на фактологічних випадках успішного перехоплення ракети, оскільки таких ще не було, а на порівнянні можливостей існуючих західних систем протиракетної оборони та теоретичних припущеннях експертів, які раніше висловлювали свою думку про РС-26. Мова йде про фахівців Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), RAND Corporation та інших організацій, що займаються вивченням глобальної безпеки.

Відповідно до відомих параметрів Рубежа, ракета має дальність польоту  від 2000 до 6000 кілометрів.  Водночас відстань із місця запуску на полігоні Капустін Яр в Астраханській області, до місця ураженні у місті Дніпрі складає приблизно 850 кілометрів, що вказує на можливість польоту ракети на середні відстані.

Наземні системи протиракетної оборони, здатні перехоплювати міжконтинентальні ракети:

THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) – американський ПРК  рухомого наземного базування для висотного заатмосферного перехоплення балістичних ракет середньої дальності.  Система може перехоплювати ракети середньої дальності на кінцевій ділянці траєкторії, але може мати обмежу ефективність під час перехоплення міжконтинентальних ракет.

Aegis BMD (Ballistic Missile Defense) – американська система захисту від балістичних ракет малої та середньої дальності. Використовує ракети-перехоплювачі Standard Missile-3 (SM-3), які можуть вражати цілі на середньому етапі польоту. Не ефективна у протидії маневрувальним ракетам.

GMD (Ground-based Midcourse Defense) - система США для перехоплення міжконтинентальних ракет на середньому етапі їхнього польоту. Має змогу збивати ракети на висоті в космічному просторі, але ефективність залежить від наявності точних даних про траєкторію. 

Водночас навіть при наявності новітніх систем протиракетної оборони існують інші фактори, які перешкоджають збиттю ракет РС-26 Рубеж:

  • система РС-26 може бути оснащена бойовими блоками, які маневрують, змінюючи траєкторію і ускладнюючи їх перехоплення
  • комплекс може випускати фальшцілі для обману радарів і систем наведення
  • швидкість польоту понад 20 махів та траєкторія через космос

Таким чином перехоплення РС-26 «Рубеж» можливе, але це вимагає комбінованого застосування сучасних технологій ПРО, супутникового спостереження, засобів радіолокаціного впливу та точних розвідданих.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі