Як вторгнення Путіна визначило ціль життя одного українського солдата — The Wall Street Journal

Поділитися
Як вторгнення Путіна визначило ціль життя одного українського солдата — The Wall Street Journal © EPA-EFE/OLEG PETRASYUK
Ален Дуднік каже, що українські військові сповнені рішучості у боротьбі з окупантами, щоб їхнім дітям в майбутньому не довелось воювати.

Український солдат Ален Дуднік провів на війні майже все своє свідоме життя. Зараз йому 28 років, Дуднік почав воювати з Росією десять років тому, коли Кремль захопив Крим і почав розпалювати конфлікт на сході України. Він і досі воює на передовій біля окупованого міста Бахмут.

Контури життя Дудніка були сформовані кривавим десятиліттям, коли Україна перебувала і продовжує перебувати під російською агресією. Нині сержант носить бороду і здригається від гучної музики після кількох контузій. Він пережив жорстокі бої навколо Бахмута. Солдат також став відомим через те, що знищив ворожий літак у Бахмуті зенітно-ракетним комплексом "Ігла", пише The Wall Street Journal.

Дуднік бачив, як російські солдати вбивають своїх товаришів на відстані витягнутої руки й спустошують частину України, але так і не змогли її підкорити. Його батько і брат, які також воювали у 2014 році, були поранені й більше не можуть воювати. Тепер він стурбований тим, що зменшення підтримки з боку США дає Росії перевагу в боєприпасах. Але Дуднік каже, що він сповнений рішучості продовжувати боротьбу — щоб його 6-річному синові не довелося воювати.

"Ми повинні вигнати їх, щоб наступному поколінню не довелося воювати", — сказав він.

Дуднік був названий на честь улюбленого актора своєї матері Алена Делона. Його інтерес до військової справи був викликаний чимось, що через роки може здатися дивним: російські пропагандистські фільми про війну в Чечні. 
Через кілька місяців після призову у 2014 році, він був відправлений з 25-ю окремою повітрянодесантною бригадою до кордону.

Підрозділ Дудніка встановив блокпост приблизно за 1,6 км від кордону вранці 12 травня того ж року. За кілька годин вони зазнали нападу, але, попри те, що були в меншості, вони стримали кілька десятків нападників, вбивши одного і взявши в полон іншого. Через кілька днів після того, як підрозділ Дудніка залишив одну з позицій поблизу кордону, це місце було спустошене артилерійським вогнем з російської території, в результаті чого загинули десятки людей.

У 2016 році, перебуваючи поблизу міста Бахмут, він винаймав квартиру разом зі своєю дівчиною. Бахмут, за його словами, став для нього другим рідним містом. Згодом вони одружилися, у них народився син. У 2018 році він шукав новий виклик, працюючи у військкоматі. У 2021 році він був готовий до змін і поїхав до Чехії, де знайшов переважно фізичну роботу, а потім повернувся додому, щоб продовжити візу.

Потім, на початку 2022 року, Росія розпочала повномасштабне вторгнення. Дуднік знову пішов на військову службу, цього разу до 93-ї окремої механізованої бригади.

Свою першу серйозну бойову операцію Дуднік, тепер уже сержант, провів у вересні в Соледарі. У штаб, який він охороняв, влучила ракет, внаслідок чого обвалився дах і придавило двох солдатів, що знаходилися поруч. Він залишився практично неушкодженим, за винятком порізів і струсу мозку, які зробили його чутливим до гучних звуків.

"Я ніби народився вдруге", — повідомив Дуднік.

Він почав носити з собою Stinger американського виробництва, хоча ніколи не тренувався користуватися цією зенітною системою, а навчився цього, переглядаючи відео на своєму мобільному телефоні. У березні минулого року Дуднік і його підрозділ перебували біля житлового будинку, де російські військові літаки завдавали бомбових ударів по українській піхоті в місті. Дуднік розташувався на сьомому поверсі поблизу вікна з зенітно-ракетним комплексом "Ігла" на плечі.

"Готовність 1", — пролунало повідомлення по радіо. Це означало, що на радарі зафіксовано російський військовий літак, тому Дудник підняв "Іглу" на плече. Він знав, що у нього є кілька секунд, щоб зробити постріл. Він не міг захопити ціль в ручному режимі, тому перемикнувся на автоматичний, і ракета була запущена. Літак спалахнув, а пілот катапультувався.

Зараз Дуднік проводить більшу частину свого часу, вистежуючи невеликі російські безпілотники, які або підриваються, або скидають вибухівку. Після багатьох років служби Дуднік страждає від проблем із серцем і спиною, а також від наслідків кількох контузій.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі