Колишній глава Пентагону (2006-2011) та Центрального розвідувального управління (1991-1993) Роберт Гейтс заявив, що не можна виключати введення військ країн НАТО до України, про що першим відкрито заговорив президент Франції Еммануель Макрон. Також він зазначив, що про таку можливість не треба «відкрито говорити».
«Мене непокоїть, що наш уряд забагато говорить, як і інші деякі уряди. Інколи краще робити і не казати, що ти це робиш… Гадаю тема введення військ НАТО до України викликає значне занепокоєння всередині країни і не лише в Сполучених Штатах, але і в Європі», – сказав Гейтс в ефірі каналу CBS 19 травня, передає «Голос Америки».
Гейтс закликав американських політиків краще пояснювати виборцям, чому їх має турбувати війна Росії в Україні та наводити історичні приклади того, як спроби ігнорувати міжнародні події призводили згодом до необхідності залучення американських військ та жертв серед американців.
Нагадаємо, ідея Макрона щодо введення західних військ до України зустріла як підтримку, так і опір. Наприклад, канцлер Німеччини Олаф Шольц відреагував на слова президента Франції заявою, що сухопутних військ європейських країн чи НАТО в Україні не буде. Радник Білого дому з нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що США не проти розміщення військ інших країн в Україні, однак Вашингтон не буде надсилати своїх військових.
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що розміщення західних військ на території України є можливим сценарієм, але «у довгостроковій перспективі». Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що підтримує введення військових місій європейських країн на територію України та закликав «припинити малювати для себе червоні лінії».